Nejkvalitněji obsazeného nohejbalového turnaje v roce v okrese Zlín se zúčastní 24 trojic od krajského přeboru až po extraligu. Začátek je v 8.30 hodin. Na třech kurtech se bude nejprve bojovat v základních skupinách, nejlepší kolektivy z každé skupiny postoupí do vyřazovacích soubojů. Rozhodující zápasy o umístění na předních příčkách jsou na programu mezi 15. a 17. hodinou. Finále bude k vidění mezi 17. a 18. hodinou.

,,Propozice jsou nastavené tak, aby se v jednotlivých týmech setkali hráči čtyř nejvyšších soutěží od krajského přeboru až po extraligu. V praxi to znamená, že za jedno družstvo nemůže nastoupit například trojka poskládaná pouze z extraligových borců. Tím se otevírá šance pro outsidery a zároveň pro překvapivé výsledky,“ vysvětlil kritéria hlavní organizátor turnaje Radek Košatka.

Ten láká na zajímavou sportovní podívanou.

,,Z velkých nohejbalových jmen se v Otrokovicích například představí aktuální mistr republiky v extralize družstvech Ondřej Pachman z Čakovic. Z české extraligy si u nás ještě zahrají Martin Müller z Modřic, Jan Chalupa ze Vsetína, nebo Jaroslav Zlatohlávek z Žatce. Svoje umění ale předvede spousta dalších kvalitních nohejbalistů,“ prozradil Košatka.

Ten nezapomněl ani na diváky. ,,Vstupné je dobrovolné. Ovšem ve slosovatelné tobole je možné vyhrát hodnotné ceny. Hlavní cenou bude profesionální elektrická pila. Chutné občerstvení a sociální zázemí přímo na tribuně je samozřejmostí,“ zve do Otrokovic Radek Košatka.

V loňském 9. ročníku Memoriálu Miroslavy Košatky si zahrálo 20 trojic. Ze zisku první příčky se radoval kolektiv PP-Vsetín (Ondřej Kůrka, Petr Gargulák, Tomáš Hýžák). Druhé místo vybojovala Ostrava (Jan Pavelka, Jan Šlézar, Tomáš Ertelt), na bronzové pozici skončil Čunín (Radek Pelikán, Ladislav Pírek, Lukáš Pírek).

Odchovankyně ze Zlínského kraje hrající za Židenice.  zleva: Eva Urbášková, Kamila Pravcová, Martina Indrová, Barbora Sedláčková.
Florbalový zápisník Lubomíra Hotaře