Hlavní závod je složený ze 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Plavat se bude v šesti drahách ve zlínském krytém pětadvacetimetrovém bazénu v Městských lázních od nejmladších kategorií, od 9.30 hodin. Běh se uskuteční na tartanové dráze přilehlého atletického Stadionu mládeže také podle kategorií, od 12.45 hodin.

,,Očekává se účast 150 – 200 vyznavačů tohoto zajímavého sportovního odvětví,“ prozradila ředitelka závodu Jitka Zapletalová.

Aquatlon se ve Zlíně koná pošesté a letos je znovu zařazen do Českého aquatlonového poháru. Oblíbený bývá zejména u plaveckých oddílů.

„Navíc není nutné absolvovat další závody Českého poháru. Zlínský závod je tak skvělou příležitostí, jak si mohou amatéři vyzkoušet kombinaci plavání a běhu,“ zve do Zlína Jitka Zapletalová.

Dva běžecké závody pořádá o víkendu ve Zlíně klub Sri Chinmoy Marathon Team.
V Přílukách se v sobotu koná dvoumílový závod, v neděli půlmaraton

Pořadatelský triatlonový klub Titan Trilife vypsal celkem 22 kategorii pro žactvo, dorost, juniory a dospělé.

Absolutní mužský vítěz získá 2500 Kč. Nejlepší žena bude odměněná rovněž 2500 Kč. Celkově se na odměnách rozdá 10 000 Kč.

Mezi startujícími bude i spousta reprezentantů domácího zlínského Titan Trilife klubu.

Do závodu je možné se přihlásit předem na stránkách České triatlonové asociace (https://www.czechtriseries.cz/race/details/7381) nebo v den závodu, v neděli 3. března, na místě ve vestibulu Lázní Zlín.

V loňském roce Český pohár v aquatlonu ve Zlíně, který se uskutečnil 5. března, vyhrál v čase 19:45 Šimon Koblížek (Krušnoman TT Litvínov). Filip Václavík (19:57) skončil druhý a Petr Cívela (oba Titan Trilife Zlín, 21:00) byl třetí.

V závodu žen zvítězila Lucie Miklišová (24:02), před Kateřinou Hálovou (obě Titan Trilife Zlín, 24:32), třetí místo vybojovala Eliška Vlachová Hutová (2B Winner Team, 25:30). Lubomír Hotař