Malenovický vytrvalec Beníček dosáhl v Popově v 10 kilometrů dlouhém závodu rozloženém do 5 rovinatých okruhů, času 35:37. To je zároveň mužský traťový rekord v Běhu jarním ránem. Stříbrný v cíli Martin Čmelík z Leskovce byl pomalejší o 1 minutu a 44 sekund, třetí místo obsadil v čase 37:27 Jan Slováček z Brumova-Bylnice. František Klofáč (KESBUK) bral za čas 38:21 čtvrté místo, pátý skončil díky času 39:05 domácí krosař ze Štítné nad Vláří Michal Vaculík.

,,Letos se mi zatím daří. Snad mi forma vydrží co nejdéle,“ přál si Matěj Beníček v cíli.

Závod bral podobně jako většinu ostatních v letošním roce jako tempový trénink před dubnovým startem v Bratislavském maratonu.

,,V Popově jsem nechtěl běžet moc rychle. Proto jsem si úvodních pět kilometrů kontroloval pobyt na čele, kde byli ještě Martin Čmelík a Jan Slováček. V náběhu do pátého kilometru jsem se ale probojoval na první příčku a na ní jsem si vytvořil mírný náskok. Ten jsem pak až do cíle pořád navyšoval,“ upozornil Beníček na klíčový moment.

Malenovického vytrvalce kromě zisku zlaté pozice ještě potěšilo, jakým způsobem popovský závod absolvoval.

,,Ve skvěle uspořádaném závodu se mi na houpavé trati rozložené do pěti okruhů běželo výborně,“ pochvaloval si Beníček.

Mezi ženami Zvonková dominovala v ženském traťovém rekordu časem 42:09. Na druhé pozici doběhla další reprezentantka týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky Magdaléna Lukšíková. Ta měla v cíli na vítězku manko 13 minut a 10 sekund. Bronzovou příčku vybojovala Slovenka Zuzana Hučíková (58:18).

,,Byl to takový komorní závod. Takže jsem v něm od startu do cíle běžela na prvním místě,“ prozradila Silvie Zvonková.

Ta v loňském roce Běh jarním ránem v Popově neběžela.

,,Proto mě překvapilo, jak se v tak malé vesnici, jako je Popov dá v tamních uličkách přepravit dvoukilometrový úsek trati. Manžel Milan mě ale před odjezdem do Popova upozorňoval, ať v závodě běžím naplno. Tak jsem se snažila,“ přiznala Zvonková s úsměvem.

Vytrvalkyni z Valašských Klobouk se na zvlněné trati se spoustou zatáček dařilo a se svým výkonem byla spokojená.

,,Trochu mi sice vadilo díky posunutému letnímu času brzké ranní vstávání. Ale moje dvě dcery mě v autě při cestě na závod pořádně probudily,“ užívala si Silvie Zvonková pobyt v Popově.

Po návratu domů ji jako odměna čekal uvařený chutný oběd. Odpoledne pak vítězka popovského běhu dobíjela energii na terase rodinného domu. Večer ještě hrála na varhany na mši ve valašskoklobouckém kostele.

,,Energii budu potřebovat, protože se připravuji na květnový Festivalový půlmaraton ve Zlíně,“ uvedla ještě Zvonková.

Běh jarním ránem byl prvním podnikem z letošního čtyřdílného seriálu běhů ránem v Popově. Druhým závodem bude v neděli 17. července Běh letním ránem, v neděli 25. září se uskuteční Běh podzimním ránem a v sobotu 24. prosince si vytrvalci na Valašku zazávodí v Běhu Štědrým ránem.