V Bělských okruzích obsadil Jiří Slavík stříbrnou pozizi. Ivo Odvárka má bronz

Zlín – Získem dvou medailových pozic se rozloučili s letošní sezonou silničního Slezského poháru cyklisté klubu Force KCK Cykloteam Zlín.

23.9.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/Hynek Dlouhý

V posledním podniku roku 2015, kterým byl 5. ročník Bělských okruhů dosáhl na nejlepší výsledek Jiří Slavík. Ten v kategorii třicátníků vybojoval v 84 kilometrů dlouhém závodu rozloženém do osmi kol, časem 2:09:50 stříbrnou příčku.

,,Na zvlněné trati v konkurenci umocněné několika kvalitními polskými jezdci jsem si neustále hlídal pobyt na čelních pozicích. Nakonec jsem v závěrečném spurtu podlehl pouze o tři sekundy Petru Swaczynovi s Petřvaldu," prozradil Jiří Slavík.

Na bednu vystoupil v kategorii čtyřicátníků také Ivo Odvárka, jenž obsadil třetí místo. ,,Náš závod se jel na sedm okruhů a podmínky nám v něm ztěžoval sílící nárazový vítr," upozornil Ivo Odvárka. Ten se v průběhu Bělských okruhů několikrát pokusil o nástup.

,,Vždy jsem byl ale dojetý. Jediné, co se mi ovšem podařilo bylo zredukování počtu cyklistů ve vedoucí skupině. V závěrečném spurtu do 500 metrů dlouhého cílového kopce jsem pak nestačil pouze na Jaromíra Pytela z brňenského klubu Bagbike a Radka Blahuta z SK Maxbike. K zisku bronzové pozice mi ovšem pomohla zdravotní indispozice čtvrtého v pořadí Tomáše Galušky z Continentálu Frenštát pod Radhoštěm, jehož sužovaly křeče," uznal Odvárka.

V okolí Bělé se představili i další reprezentanti zlínského Force KCK Cykloteam. V hlavní kategorií mužů do 29 let skončil Jiří Hradil pátý, Lukáš Matula čtrnáctý a Michal Hradil pětadvacátý. Mezi padesátníky dojel Radomír Zvoníček devátý.  (hot)

23.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

V osmdesátých letech si s ním hrálo každé dítě. Plastová figurka Igráček, hlavně příslušník VB, byla legendou dětských pokojíčků. První byl však zedník, vznikl už v roce 1971.

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.