Druhé místo vybojoval se ztrátou čtyř minut a sedmadvaceti sekund Jiří Kubíček (Freerun Zlín), bronzovou příčku obsadil Richard Bednář (Cepro Team, 1:04:35). Uherskohradišťský Jan Maďerič skončil čtvrtý a Daniel Kögler z kašavského Valachbajk Teamu pátý (1:05:59).

Závod žen ovládla časem 1:10:55 domácí Martina Novotná (Rusava Bike Team), před Lucii Skřivánkovou (Mattoni free run Zlín, 1:16:18). Třetí pozici si do Zlína odvezla za čas 1:17:10 Jana Bílková.

,,Celý závod tentokrát doprovázel déšť, mlha a rozbahněná trať. Přesto si na Rusavu našlo cestu 86 běžců a běžkyň," potěšilo jednoho z pořadatelů Vladana Daňka. Ten také popsal vývoj premiérového Nočního běhu v Hostýnských vrších. ,,Ihned po startu po přeběhu potoka následoval dvoukilometrový úsek po asfaltové silnici směrem na Grůň. Na něm se také mezi muži vytvořilo rozhodující pořadí. Největší favorit Konečný se brzy probojoval do čela a náskok na první pozici krosař brněnské Univerzity poté neustále navyšoval. Také druhý v pořadí Kubíček měl stříbrnou příčku pod kontrolou. A ani Bednář neměl problém udržet v cíli třetí místo. Rovněž mezi ženami Novotná naplnila pozici hlavní favoritky. Martina má ráda kopce a protože jí nevadily ani nepříznivé podmínky, tak i ona na Rusavě dominovala," informoval Daněk.

Autor: Lubomír Hotař