,,Zápasy se budou hrát švýcarským systémem,“ upozorňuje Kateřina Žižková, jedna z pořadatelek.

Začátek turnaje je v 9 hodin. Rozhodující utkání budou k vidění mezi 13. a 15.30 hodinou. Prezentace probíhá od 8.45 hodin. Startovné je 200 Kč na osobu.

,,Předpokládám, že se v Janové sejde 30 až 40 badmintonistů,“ myslí si Žižková.

Druhý letošní Sousedský badmintonový turnaj se na Valašsku uskutečnil v sobotu 19. února. V něm zvítězili Adéla Svobodová se Zdeňkem Kopřivou. Druhé místo vybojovali Pavel Šparlinek s Tomášem Reblem, ze zisku bronzové pozice se radovali Michaela Špačková s Adamem Placrem. Ondřej Běčák s Davidem Orkáčem brali čtvrtou příčku, René Kovář se Svatoplukem Šimarou skončili pátí.

Únorového turnaje se zúčastnilo 18 dvojic.

,,Vítězové na povedené výsledky dosáhli díky skvělému výkonu matadora Zdeňka Kopřivy. Mladá nadějná Adéla Svobodová do zápasů vnášela energii. Nejlepší pár nedělal ve výměnách chyby. Šparlínek s Reblem byli skvěle sehraní. Předváděli agresivní badminton a podle vývoje zápasů dokázali měnit rytmus hry. Bronzová dvojice složená z talentované rožnovské badmintonistky Michaely Špačkové, která vynikala na síti a s útočného Adama Placla, vyhrála v minulosti nejvíc Sousedských turnajů. V tom březnovém kvalitní debl ale v některých zápasech dělal nevynucené chyby,“ hodnotila Kateřina Žižková nejlepší páry v březnovém turnaji.

Dubnový Sousedský turnaj se bude v Janové hrát v sobotu 30. dubna.