Lednový 3,2 kilometrový závod na trati v Přílukách vyhrál v čase 10:17 Andrej Višněvský (Fyzio Step), druhý byl se ztrátou 29 sekund domácí matador Svatopluk Janečka, bronzovou příčku vybojoval Libor Reich (Mattoni FreeRun Zlín, 11:44), čtvrté místo obsadil skotský běžec Nirbhasa Magee (SCMT Zlín, 11:53), pátý skončil další zlínský vytrvalec Tobiáš Tlusták (12:01).

Višněvský je absolutním vítězem loňského celoročního seriálu Běhů na 2 míle ve Zlíně.

,,Závod se běžel v hustém dešti. Běžet v dešti je ale lepší, než na namrzlé trati,“ tvrdí Andrej Višněvský.

Pro něho to byl už 80 dvoumílový závod na přílucké trati, proto si od pořadatelů vyžádal symbolické startovní číslo 80. V letošním lednovém v Přílukách byl suverénní.

,,Náročné lednové podmínky mi nevadily. Od startu jsem běžel na první příčce. Na otočce jsem si ovšem všiml, že se ke mně soupeři přibližují. Vývoj závodu jsem ale měl pod kontrolou. Navíc jsem zaběhl docela solidní čas. V chladném počasí jsem si však namohl zadní stehenní sval,“ přiznal v cíli 32letý Višněvský.

Závod žen ovládla 30letá Petra Hájková ze Zlína, která zaběhla čas 15:00. Stříbro brala rovněž vytrvalkyně z krajského města Marcela Paveláková, která byla v cíli pomalejší o 33 sekund, třetí místo obsadila Abhejali Bernardová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 16:05).

Stejně jako v minulých sezonách, tak také letos se ve zlínských dvoumílových bězích bude hodnotit závod, v němž rozhoduje poměr věku a výsledného času. V tomto lednovém měření sil mezi muži zvítězil 51letý Svatopluk Janečka (Zlín, 10:46). Mezi ženami byla první 76letá Anežka Janečková (AK Zlín, 19:17).

V Přílukách si trati dlouhé 800 metrů zazávodily i dva kluci. Rychlejší čas zaběhl ten starší 11letý Antonín Tlusták (4:06), obdivuhodný výkon podal teprve 3letý Maxmilián Macek, který v náročných podmínkách zaběhl čas 7:30.

V lednovém Běhu na 2 míle ve Zlíně poměřilo síly celkem 40 běžců. Z toho bylo 26 mužů, 12 žen a 2 kluci.

Závod se běžel v dešti. Teploměr ukazoval kolem 5 °C.

Druhý letošní zlínský dvoumílový běh se uskuteční v sobotu 3. února. Start je v před budovou Madal Bal v Přílukách, v 9 hodin.