Druhý v pořadí Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín) dosáhl na výkon 16 570 metrů, bronzovou příčku vybojoval Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 16 170 metrů). Triatlonista Jan Čelůstka (Konrad Tools Team, 16 150 metrů) skončil čtvrtý a reprezentant otrokovického KESBUK Teamu Matěj Beníček (15 950 metrů) pátý.

,,Závod se konal na kilometrovém okruhu na suché trati na Lesní čtvrti v okolí Spáleného dubu. Letos ho však doprovázelo drobné sněžení,“ informoval Svatopluk Janečka, který od začátku běžel na čele společně s Andrejem Višněvským a Milanem Zvonkem.

,,Po třiceti minutách jsme zůstali vpředu už pouze s Višněvským,“ prozradil dále zlínský krosař v barvách Velkých Karlovic.

Toho na trati nepotkala žádná krize. ,,Snažil jsem se držet tempo 3:35 na kilometr. A protože se mi v průběhu posledního kilometru podařilo ještě zrychlit, tak jsem svého největšího soupeře těsně porazil,“ radoval se zkušený běžec Janečka.

Ten navíc v okolí Lesní čtvrti zároveň obhájil zlatou příčku z hodinovky ve Zlíně z loňského roku.

Závod žen vyhrála domácí Jana Žaludková, jež se blýskla výkonem 13 990 metrů. Stříbrnou pozici obsadila další zlínská běžkyně Lucia Friedlaenderová (Sýkora running, 13 360 metrů), třetí byla Helena Chromeková (Slavex runners, 13 330 metrů). Romana Gajdošová z týmu Konrad Tools (13 210 metrů) brala čtvrté místo a Mária Sýkorová (Sýkora running, 13 154 metrů) získala pátou pozici.

,,Potřebuji trochu zhubnout. Proto jsem v posledním období odložila inline brusle a začala jsem víc běhat. Ovšem protože jsem pořád chronicky unavená z nevyspání kvůli našim nemocným dětem, tak mě tělo do žádných výkonů nepustí. Sport je však pro mě pořád zábavou,“ pronesla po závodu Jana Žaludková.

Ta ovšem oblíbenou hodinovku ve Zlíně mezi ženami suverénně ovládla. ,,Od začátku do konce jsem se na trati cítila velmi dobře. Po 4 kilometrech jsem předběhla Silvii Zvonkovou a nakonec jsem uběhla téměř 14 kilometrů,“ radovala se ze svého výkonu Žaludková.

Letošní lesní hodinovky ve Zlíně se zúčastnilo 132 vyznavačů hodinového běhu. ,,Byla to rekordní účast v historii závodu. Rekordní bylo i chladné počasí. Při teplotě okolo 4 stupňů se hodinovka v krajském městě ještě nikdy neběžela. Proto mě překvapil zájem žen,“ potěšilo ředitele závodu Jiřího Prokopa.