Zvítězila Jitka Špičáková (TJ Liga 100 Olomouc), která byla v cíli o 2 minuty a 18 sekund rychlejší. Na bronzové pozici skončila v čase 30:29 další reprezentantka TJ Liga 100 Olomouc Jana Václavková. Iva Hapalová (31:03) byla čtvrtá a Lucie Kalafutová (obě AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm) brala za čas rovných 33 minut pátou příčku.

,,Krosový závod v Opatovicích mám ráda. Ovšem už dlouho mám bolesti na zadní straně stehen. Takže nemůžu pořádně natáhnout krok. Proto jsem v Opatovském lese prakticky jenom vyklusávala. Hodně mi ale pomohlo, že jsem na trati úvodní tři kilometry spolupracovala s dcerou Barborou. Jeden z prvních krásných letošních jarních dnů jsem si tak na Přerovsku užívala,“ tvrdí Jana Žaludková, která v Opatovicích vyhrála ženskou kategorii 40 – 49 let.

V tradičním březnovém závodu se dařilo také Přemyslovi Žaludkovi. Nositel barev Cyklogatu Zlín obsadil ve dvanáctikilometrovém závodu mužů rozloženém do čtyř okruhů páté místo. V něm zaběhl čas 52:23. Ze zisku zlaté příčky se radoval atlet z Prostějovska Pavel Dvořák (Atletika Alojzov, 48:23). V mužské kategorii 40 – 49 let Žaludek skončil na bronzové pozici.

Radost manželům Žaludkovým udělala i jejich dcera Barbora Žaludková (Cyklogat Zlín). Čtrnáctiletá běžkyně vyhrála v čase 14:33 kategorii dorostenek a juniorek.

Lesní běh v Opatovicích byl zařazený do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje 2022.