Při závěrečném vyhlašování výsledků ceny předával zlínský radní pro digitalizaci, sport a mládež Jiří Jaroš.

Turnaj se hrál ve vynikající atmosféře, o kterou se postarali fanoušci Šakalů z Moravské Třebové a Poličky.

,,Před odjezdem do Luhačovic jsme měli problémy se složením sestavy. Podobné, jako po celý průběh sezony. Nakonec všechno dobře dopadlo a na Valašsko jsme odjeli sice v okleštěném složení, ale se všemi oporami,“ prozradil Jan Kučera, manažer vítězné pražské Sparty.

Jeho tým v semifinálové série s městským rivalem Chemcomexem Praha nebyl favoritem.

,,V obou zápasech jsme nastoupili pouze se sedmi hráči v poli a brankářem Belladou. První duel jsme ztratili až po gólu, který vstřelil až poslední minutě Rott. Druhý souboj byl do stavu 1:1 vyrovnaný. Ve zbytku střetnutí jsme na luhačovické hrací ploše dominovali a utkání jsme zaslouženě vyhráli 6:1. Také v prodloužení nám nechybělo sebevědomí a tuto pasáž zápasu jsme ovládli výsledkem 4:1. Chemcomex jsme překvapivě přehrávali fyzicky,“ potěšil Kučeru výkon jeho svěřenců v semifinálových partiích.

Ve finále jeho mužstvo doplnili tři hráči.

,,Duel o titul jsme nezačali dobře. Hra Šakalů z Moravské Třebové nám dělala problémy. Příliš se nám nedařilo ani ve druhém poločase. Ještě dvě minuty před koncem jsme prohrávali 1:3. To nás však nezlomilo a v dramatickém závěru se nám podařilo vyrovnat na 3:3. Třetí branku dal třiadvacet sekund před koncem základní hrací doby Měšič. V prodloužení už Šakalům docházely síly. Protože jsme byli fyzicky zdatnějším celkem, tak jsme souboj o zlato dovedli do vítězného konce. Hodně nám pomohla také podpora manželek a partnerek hráčů v hledišti,“ radoval se Jan Kučera ze zisku titul českého mistra v sálovém fotbale.

V letošní sezoně v Celostátní lize v sálovém fotbale hrál také Zlín. Mužstvo z krajského města vybojovalo páté místo. Ve čtvrtfinále play off ho vyřadil pozdější mistr republiky Sparta Praha.