Druhé místo vybojoval se ztrátou čtyřiaosmdesáti sekund Johan Vavrys z pořádajícího klubu orientačních běžců TJ Slovan Luhačovice, bronzovou příčku obsadil časem 1:42:31 další reprezentant kašavského Valachbajk Teamu Tomáš Minařík. V konkurenci osmadvaceti triatletů se dařilo ještě Romanovi Horynovi, jenž skončil čtvrtý (1:45:10) a také pátému v pořadí Jiřímu Zichovi (oba OB Luhačovice, 1:48:08).

,,Po plavání opouštěl vodu těsně první Petr Vabroušek. Ten se také v úvodních pěti kilometrech jízdy na kole osamostatnil na čele závodu. V nájezdu do terénu se nám ho s Tomášem Minaříkem ale podařilo dostihnout a po chvíli jsme se od Vabrouška odpoutali.

Do depa před závěrečným během přijel první Minařík. Tomu však ve stoupání do kopce na Ovčírnu docházely síly a proto jsem se na první příčku probojoval já. Tu se mi ve zbytku závodu podařilo udržet. Minaříka kilometr před cílem předběhl ještě Johan Vavrys," popsal vývoj letošního Luhačovického triatlonu Martin Hečko, jenž závod navíc dokončil v traťovém rekordu.

Ženy si v okolí Luhačovic zazávodily na trati složené z 380 metrů plavání, 20 kilometrů jízdy na horském kole a 8,3 kilometru běhu. Triumf mezi něžným pohlavím slavila Renata Michálková, které v cíli naměřili čas 1:59:56. Stříbrnou příčkou se pyšní Iva Vavrysová (2:11:54), třetí doběhla Barbora Pišová (všechny OB Luhačovice, 2:29:32).

,,Po příjemném plavání jsem měla osmdesátisekundový náskok před Vavrysovou. Na začátku terénní části kola mě však předjela Ivana Perůtková, nicméně naštěstí jsem ji měla neustále na dohled. V běhu už jsem brzy překonala všechny soupeřky a díky rovnoměrnému tempu jsem si do cíle doběhla pro poklidné vítězství," radovala se Renata Michálková. Ta však měla před startem závodu obavy z horkého počasí.

,,Slunce ovšem bylo pod mrakem a protože většina trati vedla lesem, tak jsem celý triatlon absolvovala bez žádných problémů," užívala si cenný sportovní skalp Michálková. (hot)