Prezentace do turnaje je od 8.30 hodin. První turnajové duely se odehrají v 9 hodin.

Na třech kurtech se nejprve bude bojovat v základních skupinách, po kterých se postupující utkají v play off. Vyřazovací fáze startuje okolo 13 hodin. Finále pořadatelé odhadují na 16 hodin.

Občerstvení pro hráče i diváky je zajištěno přímo v otrokovické sportovní hale. Vstup na turnaj je zdarma.

,,Turnaj je již tradičně zaměřen na prolínání klubů a úrovni. V každé trojce může být pouze 1 hráč z extraligy, ostatní pouze z nižších soutěží. Tím si například hráči z krajského přeboru zahrají nejen proti svým idolům, ale i s nimi v jedné trojce. Stejně tak si extraligové hvězdy pochvalují, že můžou předat zkušenosti a potkat se s kamarády z jiných klubů, které ve svých soutěžích nepotkají.

S tím také souvisí i společenský aspekt této již zavedené akce, což je pravidelné setkávání všech hráčů napříč nohejbalovou komunitou. Letos je předběžně přihlášeno 16 dvojic včetně slovenské Trnavy a juniorské reprezentace Slovenska. K největším tahákům letos budou patřit opět například Martin Müller, David Višvader, Jan Pavelka, nebo Jan Chalupa známý svým atraktivním útočným stylem. Favority si netroufám tipovat. Šanci na vítězství má více trojic,“ láká na zajímavou sportovní podívanou do Otrokovic hlavní organizátor turnaje Radek Košatka.

V loňském 11. ročníku Memoriálu Miroslavy Košatky si zahrálo 15 trojic. Ze zisku první příčky se radoval tým Přerova (Jan Pavelka, Martin Müller, Petr Zvoníček). Nejlepším hráčem byl vyhlášen David Višvader (Memo tým).