Domácí do derby nastoupili v sestavě s Petrem Honyszem, Petrem Pastyříkem, Viktorem Skřivánkem, Martinem Gavendou, Markem Slovákem a Martinem Šůstkem.

Otrokovický tým duel odehrál v sestavě s Ladislavem Bršlicou, Jaroslavem Úrubou, Michalem Skladaným, Pavlem Holíkem a Jiřím Melkou.

Zápas lépe začalo Prštné. Po úvodních duelech dvojic domácí vedli 2:0. Poté Úruba s Holíkem a Skladaným zdolali Honysze s Pastyříkem a Skřivánkem a hosté korigovali na 2:1. Záhy v singlu Úruba porazil Skřivánka a bylo to 2:2.

Druhá polovina utkání ale znovu patřila Prštnému. Trojice Skřivánek, Gavenda, Slovák se střídajícím Pastyříkem přehrála Bršlicu s Holíkem a Skladaným a zlínské družstvo vedlo 3:2. O čtvrtý bod domácích se postarali Honysz s Pastyříkem, kteří ve třech sadách porazili Bršlicu s Melkou se střídajícím Holíkem. V posledním duelu Úruba se Skladaným výhrou nad Gavendou se Slovákem už jenom zmírnili otrokovickou porážku.

,,Klíčové pro naši výhru byly povedené zápasy dvojic. V nich jsme získali tři body. V utkání se nám také dařila příprava útoku,“ prozradil za domácí družstvo z Prštného, Petr Pastyřík.

,,Derby se rozhodlo za stavu 2:2, kdy v následujícím duelu trojic domácí trojka Skřivánek, Gavenda, Slovák se střídajícím Pastyříkem zajistila Prštnému vedení 3:2,“ upozornil otrokovický smečař Ladislav Bršlica.

V tabulce po neúplném 3. kole vedou Bučovice, před Kroměříží, třetí je Prštné, čtvrté Otrokovice, páté béčko Vsetína a šestý Vlčnov.

O víkendu se bude v Krajském přeboru družstev hrát jenom jeden zápas. V předehrávce 4. kola Otrokovice vyzvou tým Bučovic. Utkání na antukových kurtech v areálu na Štěrkovišti začíná v 9 hodin.

SOKOL ZLÍN-PRŠTNÉ – JISKRA OTROKOVICE 4:3 (9:8)

Body Prštné: Honysz – Pastyřík 2, Gavenda – Šůstek 1, Skřivánek – Gavenda – Slovák (Pastyřík) 1.

Otrokovice: Úruba – Holík – Skladaný 1, Úruba 1, Úruba – Skladaný 1.

VÝSLEDKY ZBÝVAJÍCÍCH ZÁPASŮ 3. KOLA:

Bajda Kroměříž – Austin Vsetín B 7:0 (14:1), Sokol Bučovice – KST Vlčnov 6:1 (12:2).