Otrokovický tým v sobotu dopoledně zdolal Prštné 5:2. Zápas se hrál 3,5 hodiny.

Domácí do utkání nastoupili s Ladislavem Bršlicou, Jaroslavem Úrubou, Michalem Repkou, Václavem Ščepkou, Dominikem Poláškem a Radkem Macků. Prštné derby odehrálo v sestavě Petr Honysz, Petr Pastyřík, Viktor Skřivánek, Martin Šustek, Radim Gajdůšek a Pavel Fürst.

Okresní derby začali lépe hosté. V úvodním duelu dvojic Honysz s Pastyříkem udolali Úrubu se Ščepkou. Domácí dvojka přitom vedla 1:0 na sety a 9:6 v sadě druhé, hosté ale i tento stav dokázali zvrátit a zápas otočit.

Poté Bršlica s Poláškem po velkém boji zdolali Skřivánka se Šustkem.

Otrokovicím se dařilo i v prvním souboji trojic. V něm trojka Úruba, Repka, Macků přehrála Gajdůška s Honyszem a Skřivánkem.

Poté v singlu Ščepka podlehl Skřivánkovi a bylo to 2:2.

Ve zbytku střetnutí už bylo úspěšné pouze domácí družstvo.

Zlomový bod vybojovala trojka Úruba, Polášek, Macků se střídajícím Bršlicou, která porazila Gajdůška, Honysze a Šustka se střídajícím Pastyříkem. Hosté ale ve třetím setu vedli už 5:0. Za stavu 8:7 po sporném míči novou rozehru získali domácí a to je nasměrovalo k výhře v tomto duelu i celém zápase.

Tu pak ještě potvrdili Úruba se Ščepkou, kteří si hladce poradili se Šustkem se Skřivánkem.

Pátý otrokovický bod přidali po skalpu Honysze s Pastyříkem se střídajícím Fürstem dobře hrající Bršlica s Repkou.

,,Bylo to parádní a zajímavé utkání. Prštné rovněž podalo velmi dobrý výkon. Derby proto mohlo skončit i opačným výsledkem. Ze sedmi duelů se totiž pěr rozhodlo až v třísetových bitvách. Nakonec jsme byli šťastnějším týmem,“ potěšil skalp okresního rivala smečaře a blokaře Otrokovic Ladislava Bršlicu.

Tento víkend je v krajském přeboru přestávka věnovaná dohrávkám odložených zápasů.

Další kolo se bude hrát v sobotu 24. června. V něm Otrokovice nastoupí v Kroměříži a Prštné bude bojovat na domácích kurtech s Bučovicemi. Odehraje se ještě jeden zápas. V něm Vlčnov vyzve céčko Vsetína. Všechna utkání začínají v 9 hodin.

NK JISKRA OTROKOVICE – NK SOKOL ZLÍN-PRŠTNÉ 5:2 (12:7)

Body Otrokovice: Bršlica – Polášek, Úruba – Repka – Macků, Úruba – Polášek – Macků (Bršlica), Úruba – Ščepka, Bršlica – Repka.

Prštné: Honysz – Pastyřík, Skřivánek.