Hrdina v 5 kilometrů dlouhém podniku, který se konal v holešovském zámeckém parku dominoval časem 16:08. Druhé místo vybojoval se čtyřicetisekundovou ztrátou reprezentant kašavského Valachbajk Teamu Martin Hečko, bronzovou příčku obsadil v čase 16:55 Petr Kučera (SK Salix Grymov).

,,Zámeckou pětku jsem do Holešova přijel vyhrát. Čas jsem ale příliš neřešil, protože v sobotu mě na Zlínsku čekal další závod v Napajedlech. Nicméně hned od startu jsem nasadil ostřejší tempo. Nechtěl jsem se spoléhat až na závěrečný finiš. A už po prvním kole jsme měl na první pozici dostatečný náskok. Ve druhém kole jsem si pobyt na zlaté příčce ještě upevnil," užíval si pobyt na Hané Pavel Hrdina.

Dobrý pocit z převedeného výkonu měl i nejúspěšnější muž z našeho regionu ve výsledkové listině Zámecké pětky Martin Hečko. ,,Těší mě, že se mi letos v Holešově podařilo vylepšit loňské čtvrté místo," radoval se Hečko. Ten byl v polovině závodu čtvrtý.

,,Poté se v průběhu třetího kilometru vytvořila tříčlenná skupinka a ta bojovala o konečnou stříbrnou příčku. Na druhé místo jsem se posunul 800 metrů před cílem. Zároveň mě těší skalpy Petra Kučery a Tomáše Navrátila," pochvaloval si krosař kašavského Valachbajk Teamu.

Z regionálních běžců se v konkurenci 91 mužů ještě prosadili Tomáš Navrátil z AK Asics Kroměříž, jenž bral za čas 16:58 čtvrté místo, jeho klubový kolega Josef Sedláček skončil pátý (17:07), zlínský Jiří Kubíček sedmý (17:46), Jiří Vlček (Atletika Vizovice, 18:05) osmý, otrokovický Jakub Šustek (Kviksteb, 18:18) devátý a člen klubu Biatlon Bystřice pod Hostýnem David Chytil desátý (18:19).

Závodu žen se zúčastnilo 45 běžkyň a mezi nimi Martina Vévodová vyhrála časem 19:09. Stříbro získala Martina Novotná (Rusava Bike Team, 20:35), třetí doběhla kroměřížská Veronika Brázdová (Sykora Running Team, 21:16).

,,V pěkném prostředí jsem si závod chtěla hlavně užít. Začala jsem volněji, ale postupně se mi dařilo tempo zrychlovat a po 500 metrech už jsem byla bezpečně na čele. První místo jsem pak v závěru bez problémů uhájila. Novotná i Brázdová ovšem byly zdatnými soupeřkami," pronesla v cíli Martina Vévodová.
Maximálně spokojený byla i druhá v pořadí Martina Novotná.

,,Pět kilometrů většinou běhávám mezi 24-25 minutami. Dneska jsem nebyla daleko od pokoření mety jednadvaceti minut. A to jsem po Festivalovém půlmaratonu ve Zlíně posledních čtrnáct dnů bojovala s virózou. Závod mě ale zastihl v dobrém rozpoložení," radovala se ze skvělého výsledku Novotná.

Lubomír Hotař