Stříbrnou příčku v mužích vybojoval domácí zlínský borec Lukáš Urbánek (Los Křupos, 22,1 kilometru), třetí místo obsadil Ironman Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín) v osobním rekordu v plavecké šestihodinovce ve Zlíně 21,3 kilometru, čtvrtý byl slovenský plavec Viktor Dluhoš z Komárna (20,4 kilometru), pátý skončil Jakub Běžel (Kralupy nad Vltavou, 20,3 kilometru).

Mezi ženami si pro druhé místo doplavala Andrea Klementová (Plavecký klub krokodýl Brno, 21,8 kilometru), bronz brala Kristýna Dyková z Prahy (19,6 kilometru), čtvrtou pozici obsadila Pavla Petrová (Spk Rumburk, 18,6 kilometru), stejným výkonem 18,6 kilometru se blýskla i pátá v pořadí Petra Matulová z Berouna. Nejúspěšnější plavkyní ze Zlínského kraje byla Šárka Jáchymová z Uherského Hradiště, která výkonem 12,9 kilometru skončila na 13. příčce.

První žena Nela Fabíková se blýskla vynikajícím výkonem, když naplavala o 200 metrů víc, než mužský vítěz Jakub Bojceňuk.

,,Nejrychlejší plavci plavali v jedné dráze a měli tak neustálý přehled o své konkurenci. Brzy vznikly dvě dvojice a později Fabíková s Bojceňukem postupně navyšovali náskok na Urbánka s Petrem Vabrouškem,“ informuje hlavní organizátorka závodu Abhejali Bernardová.

Ve Zlíne byly ustanoveny i rekordy v Masters kategoriích.

,,V kategorii mužů nad 70 let zaplaval Pavel Baier z Klubu vodních sportů Pardubice rekord na 5 kilometrů a v kategorii žen 45 – 64 let zaplavala Pavla Petrová z Spk Rumburk rekordy na 10 kilometrů a 15 kilometrů,“ prozradila ještě Bernardová.

Mezinárodního závodu ve Zlíně se zúčastnili plavci z Česka, Slovenska a Švýcarska.

V sobotu 30. března se konal závod štafet, v neděli 31. března si zazávodili jednotlivci.

Sobotní i nedělní večeři pro plavce, jejich doprovod a organizátory připravila vegetariánská restaurace Pranaya.

V sobotu i v neděli se v prostorách této restaurace vyhlašovaly také výsledky. V sobotu se po vyhlášení výsledků štafetových závodů konala beseda s Ironmanem Petrem Vabrouškem.

DALŠÍ VÝSLEDKY PLAVECKÉ ŠESTIHODINOVKY VE ZLÍNĚ 2024:

VÍTĚZOVÉ ZÁVODŮ ŠTAFET:

Muži:

1. Team Zlín 2024, Swim Masters Zlín (Michal Přílučík, Karel Šteker, Petr Veselý, Miroslav Štrauf, Filip Vabroušek, Robin Pavelec) 23,7 kilometru

Ženy:

1. Tri girls Chrudim (Anežka Langhammerová, Nikola Procházková, Pavla Závodná, Michaela Matoušková) 20,1 kilometru

Mix dospělí:

1. PK Havířov – Sebranka, PK Havířov (Daniel Fussek, Daniel Mik, Tomáš Peklanský, Anežka Šidlová, Pavel Mik, Tomáš Metz) 23,7 kilometru

Junioři:

1. Hoši z Hodonína, Oddíl sportovního plavání Hodonín (Jaroslav Bartoš, Zdeněk Mifek, Štěpán Mifek, Jakub Krásný) 23,7 kilometru

Juniorky:

1. Holky z Hodonína, Oddíl sportovního plavání Hodonín (Alžběta Králíková, Sofie Kusáková, Anastázie Navrátilová, Barbora Obadalová, Edita Průdková, Adéla Šaňková) 22,5 kilometru

Mix junioři:

1. Jihlavští vytrvalci, Jihlavský plavecký klub (Matyáš Kolář, Valentýna Němcová, Rostislav Zapomněl) 27,7 kilometru