,,Turnaj se bude hrát na 150 stolech ve velkém kongresovém centru v Las Vegas. V devíti mužských a osmi ženských kategoriích se v něm představí 4010 hráčů ze 72 zemí. Českou republiku reprezentuje šestašedesát stolních tenistů,“ prozradil základní informace o mamutím podniku Jaroslav Kučera.

 Veterán z Valašska chce v USA v kategorii sedmdesátníků dosáhnout na dobré výsledky. ,,Ve dvouhře bych chtěl nejprve uspět v základní skupině. V ní nastoupím proti Hoaremu z Anglie, Indovi Desairemu a Američanovi Wintrichovi. Poté bych chtěl postoupit minimálně do osmifinále. Bude to však těžká práce. Favoriti jsou tradičně Dán Ramberg a Angličan Hill. Mezi 420 soupeři se ale prezentovalo také 15 Číňanů a 12 Japonců. Soupeře bych ovšem mohl překvapit pestrou hrou, materiálem na mojí raketě a zaskočit je i bojovností,“ kalkuloval Kučera.

Ten se v Las Vegas představí i ve čtyřhře. Jeho partnerem je Jiří Fafek z Chomutova.  ,,Jiří je výborný levoruký stolní tenista. Ještě pořád hraje regionální ligu v Německu. Proto s ním v deblu máme naději na dobrý výsledek. Musí nám ale přát los,“ předpokládá Jaroslav Kučera.

V Las Vegas si zahrají i další stolně tenisoví matadoři ze Zlínského kraje. Vsetín bude reprezentovat Libor Slováček, Valašské Meziříčí Štefan Sagáčik, do USA odletěli i Petr Polák ze Zlína, Zdeněk Matela a Karel Sekanina z Holešova a také nejstarší člen výpravy ze Zlínska Antonín Vlk z Ostrožské Nové Vsi.

 Libor Slováček a Štefan Sagáčik budou bojovat v mužské kategorii 45 – 49 let. V této společnosti se prezentovalo 370 hráčů. Šampionátu se měl zúčastnit i bývalý ruský reprezentant Dmitrij Mazunov. Toho však na poslední chvíli vyřadila zraněná achilovka.

,,V singlu mě potěší každá výhra. Spokojený bych byl s postupem mezi čtyřiašedesát nejlepších hráčů. Čtyřhru budeme hrát se Štefanem Sagáčikem. V ní bude úspěch postup mezi dvaatřicet nejlepších párů,“ uvedl před odletem Libor Slováček.

Ten chce v turnaji v jednotlivých zápasech podávat stabilní výkony a také se prosazovat dobrým servisem, kvalitním blokem a útočnou hrou z forhendu i bekhendu. 

Upozornit na sebe mezi pětašedesátníky má v plánu i Petr Polák. ,,Moje ambice vzhledem ke startu v novém prostředí a konkurenci spousty hráčů z Asie nedokážu odhadnout. Pravděpodobně větší šanci na úspěch máme s Němcem Bernhadtem Thielem ve čtyřhře. Budeme sice spolu hrát poprvé, nicméně se silným stolním tenistou, který mě v singlu vyřadil po pětisetové bitvě ve čtvrtfinále na evropském šampionátu v Brémách 2013 a rovněž v pěti sadách mě porazil v osmifinále na mistrovství Evropy v Helsinborgu v roce 2017 nejsme bez naděje na solidní výsledek,“ věřil před odletem na severoamerický kontinent Petr Polák.