Závod dlouhý 3,2 kilometru je rozložený do dvou rovinatých okruhů. Trať vede po asfaltové silnici.

,,Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorii. Pro děti jsme připravili zkrácený 800 metrů dlouhý závod,“ láká do Příluk Kamil Kozub, jeden z pořadatelů z klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín.

Loňský dubnový dvoumílový běh v Přílukách vyhrál Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín), který první příčku vybojoval za čas 10:23. Mezi ženami v loňském roce v dubnu na přílucké dvoumílové trati zvítězila v čase 14:35 zlínská vytrvalkyně Petra Hájková.

Třech letošních zlínských Běhů na 2 míle se doposud zúčastnilo 50 mužů, 21 žen a 15 dětí.

V průběžném hodnocení letošního celoročního seriálu jsou po třech závodech na čele Bronislav Matouch a Anežka Janečková (AK Zlín).