Pořadatelé připravili tři závody. Všechny mají start i cíl u městského koupaliště ve Slavičíně. Start hlavního 20 kilometrů dlouhého závodu rozloženého do čtyř okruhů je v 9.15 hodin, o 5 minut později odstartuje 10kilometrový závod, v 9.25 uslyší běžci startovní výstřel na 5 kilometrů.

Startovné při Online registraci spuštěné od pondělí 13. května je 220 Kč, v sobotu na místě 320 Kč.

Součástí sportovního dne ve Slavičíně bude v zámeckém parku také tradiční Běh vítězství pro děti a mládež.

Moderátorem a o hudební doprovod se postará Aleš Ptáček.  

,,Po startu se nejprve od městského koupaliště poběží směrem k základní škole. Po prudkém seběhu z kopce krosaře čeká okruh okolo rybníka. Pak následuje úsek přes louku a les směrem k Hájenkám. V závěru se poběží znovu z kopce k městskému koupališti,“ popsala členitý pětikilometrový okruh s převýšením 134 metrů hlavní organizátorka závodu Barbora Malaníková.    

Pořadatelé ve Slavičíně pro online přihlášené běžce připraví startovní číslo se jménem, pro všechny pak účastnickou medaili a občerstvení na trati. V cíli si pak každý pochutná na dobré klobásce. Připravená je i láková tombola

 ,,V ní se mimo jiné bude losovat například o bundu Faramugo a sportovní trička miomove,“ prozradila Malaníková.

Ta se svým organizačním týmem chystá i zajímavý doprovodný program. ,,V průběhu závodu představíme prototyp Chytré stélky pro analýzu došlapu pro běžce, kterou vyvíjíme ve spolupráci s Univerzitou T. Bati,“ informovala ještě Barbora Malaníková.

  Loni se trailový závod miomoveRun konal v Žítkové. Půlmaraton na Uherskohradišťsku vyhrál v čase 1:38:10 Milan Zvonek z týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky. V ženách byla na jednadvacetikilometrové trati nejrychlejší Lucia Friedlaenderová (Mattoni Freerun Zlín), jež vybojovala zlatou příčku za čas 2:01:08.