Oba soupeři už se v letošní sezoně jednou utkali. Na začátku května uherskobrodský tým na domácí ploše zlínské mužstvo porazil 7:6 po prodloužení.

,,Uherský Brod letos hodně posílil sestavu. Velkými tahouny jsou Daniel Gazda a Jiří Suhrada. Na domácí ploše si však na celek ze Slovácka věříme. V krajském derby taktiku postavíme na zabezpečené obraně a rychlých protiútocích. Abychom utkání vyhráli, tak musíme proměňovat šance. V letošní sezoně totiž nejsme v koncovce produktivní. Nutné také bude, aby nás podržel gólman Michal Kořének,“ zná recept, jak Uherskému Brodu vrátit porážku, kouč Zlína Marek Chludil.

Legendární zlínský hokejový brankář Jiří Králík.
Brankář Králík má z titulu radost. Gólový pokus Dostála ale označil za klukovinu

,,Domácí mají také v letošní sezoně jedno z nejsilnějších mužstev v české extralize. Zlínští hráči v zápasech kontrolují puk, duely zvládají takticky a jsou nebezpeční v útočném pásmu. My však letos máme kvalitní zkušený tým. Pokud se nám v CCM aréně bude dařit proměňovat šance, tak krajské derby vyhrajeme. Do Zlína si jedeme pro tři body,“ nechybí před sobotním utkáním sebevědomí útočníkovi uherskobrodských Kanců Janu Hečovi.