Oba soupeři už se v letošní sezoně jednou utkali. Na začátku května uherskobrodský tým na domácí ploše zlínské mužstvo porazil 7:6 po prodloužení.

,,Uherský Brod letos hodně posílil sestavu. Velkými tahouny jsou Daniel Gazda a Jiří Suhrada. Na domácí ploše si však na celek ze Slovácka věříme. V krajském derby taktiku postavíme na zabezpečené obraně a rychlých protiútocích. Abychom utkání vyhráli, tak musíme proměňovat šance. V letošní sezoně totiž nejsme v koncovce produktivní. Nutné také bude, aby nás podržel gólman Michal Kořének,“ zná recept, jak Uherskému Brodu vrátit porážku, kouč Zlína Marek Chludil.

,,Domácí mají také v letošní sezoně jedno z nejsilnějších mužstev v české extralize. Zlínští hráči v zápasech kontrolují puk, duely zvládají takticky a jsou nebezpeční v útočném pásmu. My však letos máme kvalitní zkušený tým. Pokud se nám v CCM aréně bude dařit proměňovat šance, tak krajské derby vyhrajeme. Do Zlína si jedeme pro tři body,“ nechybí před sobotním utkáním sebevědomí útočníkovi uherskobrodských Kanců Janu Hečovi.