Prezentace podniku, jenž se započítává do celoroční soutěže Běhy Zlín, začíná ve společenské místnosti hvězdárny ve Zlíně v 8.45 hodin. Startovné při online registraci do 11. dubna je 150 Kč, na místě pak 250 Kč.

Po skončení hlavního závodu jsou ještě připravené dětské běhy v délce podle věku od 100 metrů. Ty se konají na hřišti 100 metrů od zlínské hvězdárny.

Tradičního krosového podniku se mohou zúčastnit muži i ženy bez rozdílu věku. Pořadatelé vypsali 4 kategorií mužů, 3 kategorie žen, dále pak kategorii juniorů a kategorii juniorek. Vítězové všech seniorských kategorií a všichni medailisté mezi nimi budou finančně odměněni.

,,Běhat se bude v příjemném lesním prostředí na kilometrovém okruhu na trati s rovinatým profilem,“ vybízí všechny zájemce ke sportování ředitel závodu Jiří Prokop.

Ten na startu očekává okolo 200 vyznavačů hodinového běhu.

Rekord lesní hodinovky ve Zlíně drží už z roku 1996 reprezentant SKOB Zlín Martin Sadílek, který za hodinu čistého času uběhl 17 980 metrů. Mezi ženami je rekordmankou z loňského roku Helena Kotopulu z Moraviamanu Otrokovice, jež uběhla 14 780 metrů.

Loni se závodu zúčastnilo 114 běžců a běžkyň. Prvenství v mužích získal domácí Svatopluk Janečka, který za hodinu uběhl 16 420 metrů. Závod žen vyhrála Helena Kotopulu (Moraviaman Otrokovice, 14 780 metrů).

Basketbalisté Zlína (v modrém). Ilustrační foto
Sezona nebyla neúspěšná, tvrdí šéf basketbalistů