První zápas čtvrtfinálové série je na programu v sobotu 11. února od 19 hodin ve varnsdorfské sportovní hale. Druhé utkání se bude hrát v sobotu 18. února rovněž od 19 hodin ve sportovní hale Štěrkoviště v Otrokovicích, případný třetí rozhodující duel by se odehrál v sobotu 25. února ve Varnsdorfu.

,,Varnsdorf je pozitivním překvapením letošního ročníku Celostátní ligy. Jako nováček soutěže obsadil po základní části druhou příčku. Severočeši mají mladý tým, který má hru postavenou na kombinačním fotbale s častou střelbou,“ upozorňuje na sílu čtvrtfinálového soupeře zlínský kapitán Ondřej Soukeník.

,,Mužstvo ze severu Čech ovšem nemá v sestavě žádné výrazné individuality. Má ale dva výborné brankáře. Ve druhém duelu v základní části na domácí půdě jsme si totiž s varnsdorfským týmem vypracovali spoustu šancí, ale v koncovce jsme se vůbec neprosadili a střetnutí jsme s ním prohráli 0:2,“ zavzpomínal na lednovou partii Soukeník.

Jeho mužstvo v rozhodující fázi sezony nabírá zlepšenou formu.

,,Ve čtvrtfinálových střetnutích bychom chtěli navázat na povedené výkony v posledních zápasech. Výsledkově to sice ještě nebylo ideální, ale pozitivem byl zlepšený herní projev a skutečnost, že jsme se všemi soupeři hráli vyrovnaná utkání,“ je před prvním čtvrtfinálovým soubojem optimista gólman Zlína Ondřej Soukeník.

Ten také ví, co bude v duelech s Varnsdorfem rozhodovat.

,,Hlavně kvalita v koncovce, protože obě střetnutí v základní části se Severočechy byly ofenzivní. Důležité také bude, kdo udělá míň chyb,“ uvědomuje si Ondřej Soukeník.

Na čtvrtfinálovou sérii se všichni zlínští hráči těší. Tým by měl do prvního zápasu nastoupit v kompletní sestavě, tedy se všemi oporami.