Zlínský matador na cestě za prvenstvím ve vyřazovacích zápasech ve čtvrtfinále zdolal Miloše Michela z Bytče 6:1, v semifinále si poradil s vítězem všech tří předchozích ročníků otrokovického turnaje, dalším tenistou ze Zlína Dušanem Machalou 6:0, ve finále porazil Slováka z Považské Bystrice Antona Oškrobaného 6:3.

,,Roman Válek je komplexní hráč bez slabin. Vyniká skvělým servisem, forhendem, bekhendem i hrou na síti. Herní styl má postavený na celodvorcovém pojetí,“ upozornil ředitel turnaje Jan Nahodil.

Válek měl v Otrokovicích pod kontrolou všechny duely. V turnaji v 7 zápasech ztratil jenom 6 gamů. Nejvíc práce měl ve finále.

,,V pohledném finálovém souboji Anton Oškrobaný Válkovi dlouho vzdoroval. Tenistovi z Považské Bystrice do stavu 3:3 vycházela sázka na tvrdé riskantní údery. Za tohoto stavu se však zápas zlomil na stranu Romana Válka, který zpřesnil hru a jistými údery utkání dovedl do vítězného konce,“ prozradil Nahodil.

Na otrokovické antuce na kurtech na Štěrkovišti se hrály ještě dva turnaje.

Turnaj velké útěchy (o 9. – 12. místo) vyhrál Jan Neubauer (Dub nad Moravou), který ve finále porazil Petra Rajnocha (Zlín-Louky) 6:4.

V Turnaji malé útěchy (o 11. – 19. místo) zvítězil Luboš Sojka. Tenista z Poličné ve finále udolal Zdeňka Strohalma (Grygov) 7:6.

Turnaj Grand Prix Otrokovic 50+ byl součástí české série hráčů nad 50 let Senior´s Tour 2024. Zúčastnilo se ho 19 tenistů.

Na jeho zdárném průběhu má také velký podíl domácí pořadatel Přemysl Hora.

Zápasy se hrály na 5 antukových kurtech v tenisovém areálu TJ Jiskra Otrokovice.

VÝSLEDKY TURNAJE GRAND PRIX OTROKOVIC 50+ 2024:

Čtvrtfinále:

Dušan Machala (Zlín) – Přemysl Hora (Otrokovice) 6:0, Roman Válek (Zlín) – Miloš Michel (Bytča) 6:1, Patrik Zrnčík (Dolný Kubín) – Martin Koňařík (Přerov) 6:4, Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) – Tomáš Doležel (Zlín) 6:4.