Začátek duelu patřil domácím. Ti vyhráli obě čtyřhry a po deblech vedli 2:0. Také v dalším průběhu střetnutí se dařilo šarovskému družstvu. Když domácí jednička Karel Bojko porazil Dušana Kubeše, tak to bylo 4:2. Celek ze Slovácka ale pořád vzdoroval. Dolní Němčí postupně vyrovnalo na 4:4 a 5:5. V následujícím singlu Antonín Uher udolal trápícího se Lubora Křena a hosté vedli 6:5. Zajímavý byl závěr zápasu. V něm si Šarovy vypracovaly náskok na 9:7. Porážku hostů ale odvrátili Luděk Jančář, který hladce zdolal Vladimíra Batouška a Dušan Kubeš, jenž si poradil s Luborem Křenem. Třetiligová stolně tenisová partie tak skončila zaslouženou remízou.

Šarovy ve třetí lize naposledy vyhrály na konci ledna v herně TJ Odry. Od té doby šest zápasů prohrály.

,,Bohužel ani v posledním utkání na domácí půdě v letošní sezoně se nám nepodařilo zvítězit. A to i přesto, že Dolní Němčí k nám přijelo bez své jedničky Miroslava Janče. Toho však skvěle nahradil Dušan Kubeš, který se v derby blýskl třemi singlovými body,“ mrzela domácího nejlepšího hráče Karla Bojka, nevyužitá příležitost ke skalpu krajského rivala.

,,Hosté měli vyrovnanější družstvo. My jsme podávali kolísavé výkony. Bohužel se vůbec nedařilo Luborovi Křenovi. Ten ve čtyřech dvouhrách uhrál jenom jeden set. Lubora ovšem limitovaly problémy se žaludkem a tak se po celý průběh zápasu trápil. Naopak mě potěšil výkon Petra Jahůdky, který v singlech vybojoval tři body. Ale právě jeho duel s Dušanem Kubešem rozhodl o remíze v utkání. Byl to jediný pětisetový zápas v celém střetnutí. Bohužel náš hráč v pohledném souboji prohrál rozhodující pátý set 11:13,“ konstatoval Bojko.

,,S konečnou dělbou bodů jsou tak spokojené oba celky. Dolní Němčí ale bylo mírně herně lepším kolektivem,“ uznal ještě Karel Bojko.

Výsledky 25. a 26. kola:

SOKOL ŠAROVY – KST DOLNÍ NĚMČÍ 9:9

Body Šarovy: Bojko 4, Jahůdka 3, čtyřhry: Bojko – Křen, Jahůdka – Batoušek.

Dolní Němčí: Kubeš 3, Brázdil 2, Jančář 2, Uher 2.

KST VSETÍN – TTC BOLATICE 10:2

Body Vsetína: Jiří Škrla 3, Juřica 2, Černohorský 2, Sagáčik, čtyřhry: Sagáčik – Juřica, Černohorský – Jiří Škrla.

SK SVINOV – KST VSETÍN 9:9

Body Vsetína: Černohorský 3, Jiří Škrla 3, Slováček, Juřica, čtyřhra: Slováček – Juřica.

SK SVINOV – TJ DDM VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 5:10

Body Valašského Meziříčí: Ondryáš 4, Radim Vlček 2, Bazalka, Radek Hladil, čtyřhry: Ondryáš – Radim Vlček, Radek Hladil – Bazalka.

TJ DDM VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – TTC BOLATICE 10:8

Body Valašského Meziříčí: Ondryáš 3, Pavel Vlček 2, Radim Vlček 2, Pustějovský, čtyřhry: Pavel Vlček – Ondryáš, Radim Vlček – Pustějovský.