,,V Labe aréně se na startu Českého poháru ve sprint triatlonu sešla kompletní česká špička i s reprezentantem a olympionikem Janem Čelůstkou. Nabité startovní pole ještě doplnili reprezentanti Švýcarska,“ prozradil Radim Grebik.

 Prvním podnikem byl intervalový závod složený z 500 metrů plavání, 15 kilometrů cyklistiky a 3 kilometrů běhu. V něm Grebik obsadil v čase 37:24 čtvrté místo. Zvítězil Jan Volár (Eriatlon Team, 36:23), před zlínským rodákem Janem Čelůstkou (36:48), bronzový byl Lukáš Kočař (oba Konrad Tools Team, 37:17).

,,Na start triatlonového závodu jsem se postavil po dlouhých deseti měsících. Na severu Čech to ale byl povedený test mojí aktuální formy,“ pochvaloval si Grebik.

 Na základě výsledků z intervalového závodu bylo 25 nejlepších triatlonistů rozřazeno do finálových jízd na atraktivních distancích v super sprintu (0,4  - 10 – 3 kilometry).

V tomto závodu skončil Radim Grebik v čase 28:27 znovu na čtvrté příčce. Opět vyhrál Jan Volár (28:19), před Tomášem Zikmundem z Příbrami (28:20). Třetí pozici obsadil Jan Čelůstka (28:22).

,,Na okruhu kolem Račického kanálu se nikdo nepokusil o únik. V balíku jsme vyčkávali a šetřili síly až na závěrečný běh,“ přiznal vsetínský triatlonista v barvách Zlína.

Ten se po plavání udržel ve vedoucí patnáctičlenné skupině a až do konce závodu bojoval o zisk některé z medailových pozic. 

,,Na kole jsem se dokonce na čele střídal s Janem Volárem. V závěrečném běhu ale byli Volár, Zikmund a Čelůstka lepší,“ uznal Radim Grebik. 

V Open závodu se zviditelnila další nositelka barev Titan Trilife Zlín Helena Kotopulu, která mezi ženami na trati na distancích 500 metrů plavání, 30 kilometrů cyklistika a 5 kilometrů běh, vybojovala za čas 1:17:06 třetí místo. První byla Simona Křivánková z hranického Rocktechnick Triathlonu (1:13:08). Stříbrnou pozici získala Eliška Gregorová (Jablonec, 1:15:46).

,,Protože jsem se minulý víkend v Račicích zúčastnila pěti závodů, tak jsem v tom posledním Open už neměla dost energie,“ nezapírala Helena Kotopulu.

Únava na ní byla znát. ,,Se ziskem bronzové příčky jsem ale spokojená,“ tvrdí zlínská triatlonistka.

Ta v úvodním plavání neměla přehled, na kolikáté pozici se mezi ženami pohybuje.

,,Na kole jsem však předjela několik soupeřek a ve velmi větrné cyklistice jsem se probojovala na třetí místo. V běhu už jsem zvolnila tempo, třetí příčku jsem všem měla pod kontrolou. Ve velkém horku už mi ale nohy nechtěly běžet,“ přiznala Kotopulu.

  V Labe aréně uspořádali také štafetový závod. V něm se ve společné kategorii dorostu, juniorů a dospělých prezentovalo 29 smíšených štafet.

V zajímavém měření sil skončila první štafeta Titan Trilife Zlín (Filip Václavík, Lucie Miklišová, Radim Grebik) v čase 1:01:04 na stříbrné pozici. Prvenství na trati složené z 250 metrů plavání, 6 kilometrů cyklistiky a 2 kilometrů běhu bral brněnský Konrad Tools Team (Tomáš Kříž, Alžběta Hrušková, Filip Tlamka, 1:00:45), třetí byl Tábor (Jiří Stuchlík, Eliška Říhová, Lukáš Červenka, 1:01:52).

Béčko Titan Trilife Zlín (Pavel Hradil, Tereza Svobodová, Daniel Tkáč, 1:04:19) obsadilo 11. příčku, Titan Trilife Zlín D (Šimon Páník, Helena Kotopulu, Vojtěch Šanda, 1:10:03) skončilo devatenácté a céčko zlínského Titan Trilife (Matěj Nekoranec, Barbora Vojtěšková, David Sedlařík, 1:11:02) bylo klasifikované na 20. pozici.

,,V Račicích se sešla kompletní česká špička. Proto jsme do závodu štafet vstupovali s obavami z obrovské konkurence. Ty ještě umocňovala skutečnost, že závody na severu Čech byly zařazené do Českého poháru až na poslední chvíli a naši triatlonisté na ně ještě nebyli ideálně připravení. Po uvolňování podmínek pro sportování v Česku jsme se totiž zatím zaměřovali na objemovou přípravu a na rychlost už nám nezbýval čas. Vzhledem k této skutečnosti je tak zisk druhého místa naší první štafety skvělým počinkem,“ chválil svoje svěřence předseda klubu Titan Trilife Zlín Daniel Tkáč.

 ,,Václavík a Miklišová se po náročném víkendu snažili udržet v kontaktu s ostatními špičkovými štafetami. A Grebik mě překvapil výkonem v cyklistice, když naši štafetu posunul z páté příčky až na stříbrnou pozici. A to Radim do Račic odjel bez speciálních tréninků, protože se na začátku léta zaměřil hlavně na úspěšné zakončení studia na vsetínském Masarykově gymnáziu,“ uvedl ještě Tkáč.