Zlínský tým nejprve podlehl Uherskému Brodu 6:8. ,,Do utkání na půdě lídra soutěže jsme nevstoupili dobře. Hůře jsme bruslili a vinou častého vylučování jsme se nemohli dostat do tempa. Proto jsme po polovině střetnutí prohrávali třígólovým rozdílem. Po přestávce se náš výkon zlepšil. Domácí celek jsme přehrávali a v šestatřicáté minutě se nám podařili korigovat stav na 7:6. Devatenáct sekund před koncem však Rezek osmou brankou při power play podtrhl uherskobrodské vítězství," informoval trenér Devilsu Vladimír Váňa starší, který nebyl spokojený s výkonem rozhodčích Obadala s Blahou. ,,Jestli v krajském derby pískali rovinu, tak hodně nakloněnou. Zatímco nás vylučovali za běžné in-line hokejové zákroky, nepotrestané podražení našeho hráče při hře bez brankáře dost ovlivnilo výsledek střetnutí," zlobil se Váňa starší.

V Boskovicích Zlín vyhrál 10:4. ,,S nejslabším družstvem soutěže jsme ve 14. minutě prohrávali 3:0. Ve zbytku zápasu už jsme ale jasně dominovali. Střelecky se prosadil autor hattricku Sirota, se dvěma góly a čtyřmi asistencemi byl v utnání produktivní Karafiát. Vidět byl i Václavek. Mladík v naší sestavě vsítil jednu branku a u dalších třech asistoval," upozornil zlínský kouč.
Výsledky 5. a 6. kola:
UHERSKÝ BROD – DEVILS ZLÍN 8:6 (5:2)
Branky Devilsu Zlín: Vladimír Váňa ml. 2, Procházka, Jiří Suhrada, Vranec, Karafiát.
BOSKOVICE – DEVILS ZLÍN 4:10 (3:2)
Branky Devilsu Zlín: Sirota 3, Karafiát 2, Vladimír Váňa ml. 2, Klauda 2, Václavek.
Sestava: Huf – Procházka, Vladimír Váňa ml., Sirota, Klauda, Karafiát, Václavek, Jiří Suhrada ml, Vranec, Marek, Lašák.