Vítězem se stal dvojnásobný mistr světa vdlouhém triatlonu Francouz Verney, před jihoafričanem Tissinkem a domácím Andersonem.

Triatlet zMalenovic začal závod solidně. V3800metrů dlouhém plavání totiž dosáhl času kolem čtyřiapadesáti minut. „Vmoři byly jen malé vlny a žádní žraloci, a jelikož jsem šel zvody ze 37.pozice, byl jsem súvodem podniku vBusseltonu spokojený,“ přiznal Petr Vabroušek.

VBusseltonu zakončil sezonu

Cyklistická část měřila 180kilometrů a člen zlínského Author Tufo Ti týmu ji zvládl včase přes čtyři hodiny a sedmatřicet minut. „Jelo se po úplné rovině, zčásti lesem, ovšem silný vítr nám trochu ztěžoval podmínky,“ prozradil Vabroušek, jenž se postupně propracovával dopředu, aby zdepa později na maraton vybíhal ze čtrnácté příčky.

„Maratónskou trať pořadatelé situovali podél oceánu a naším největším nepřítelem bylo už tradičně velké vedro. Teploty zranních čtrnácti stupňů totiž stouply až ke třicítce,“ zavzpomínal Ironman zMalenovic, který závěrečný maraton absolvoval včase 2hodiny a 55minut.

„VBusseltonu jsem si dobře rozvrhl síly a desáté místo vAustrálii tak bylo dobrým zakončením letošní, pro mě úspěšné sezony,“ pochvaloval si Petr Vabroušek.