Vabroušek podal solidní výkon hned v úvodní disciplíně, 3 800 metrů dlouhém plavání. „Dva okruhy zpestřil krátký výběh na pláž na místním štěrkovišti,“ prozradil malenovický triatlonista, jenž vyšel z vody v čase 53:07 na 41. místě.

Cyklistická část s převýšením 1 100 metrů měřila 180 kilometrů. „Kolo jsem začal tradičně zvolna. Do třicátého kilometru mě předjeli tři soupeři a má ztráta na čelo narostla až na čtrnáct minut. Později jsem se však dostal do tempa a začal se také posunovat dopředu,“ zavzpomínal železný muž z Malenovic, který jízdu na kole zvládl v čase 4:38:12 a do maratonu tak vybíhal už z desáté pozice.

Nejrychlejší maraton

Závěrečný 42,2kilometrový úsek frankfurtského Ironmanu byl rozložen do čtyř okruhů. „Po dvaceti kilometrech jsem byl v průběžném pořadí osmý, po třetím kole sedmý a čtyři kilometry před cílem šestý. Když se mi v závěrečné fázi podařilo předstihnout ještě domácího Farise Al-Sultana, bylo z toho v cíli po nejrychlejším maratonu dne konečné páté místo,“ pochvaloval si finiš Petr Vabroušek, jenž maraton zaběhl za 2:46:09.
Celkové vítězství vybojoval Němec Timo Bracht (8:09:15) před dalšími domácími borci Michaelem Göhnerem (8:11:50) a Frankem Vytrisalem (8:13:34).⋌