Vabroušek bude v sobotu obhajovat prvenství v Podersdorfu

Malenovice – Hodně nabitý program má na přelomu srpna a září Petr Vabroušek. Člen klubu Author Tufo Trilife Zlín nedávno vybojoval dvanácté místo v závodu ze série Challenge v Šamoríně, kde v novém podniku na polovičních tratích Ironmana 1,9-90-21,1 kilometru, dosáhl výsledného času 4:19:15. Zvítězil Nizozemec Evert Scheltinga (3:58:15). Stříbrný skončil Matthias Knossalla z Německa (3:59:55), třetí příčku obsadil Tomasz Szala (Polsko, 4:00:29).

31.8.2016

Petr Vabroušek v cíli závodu v Šamoríně 2016 Foto: archiv Petra Vabrouška

,,Příští rok bude v Šamoríně mistrovstvím světa v polovičním ironmanu. Podle toho se letos sešla na Slovensku konkurence," upozornil Petr Vabroušek.

Ten na jihozápadě Slovenska očekával víc od plavání. ,,Při plavání se mi bohužel nepodařilo zachytit žádné skupiny. Proto jsem musel místní proudy objevovat individuálně. Stálo mě to nějaké metry navíc a proto jsem šel z vody ze třiadvacáté pozice," zavzpomínal na začátek šamorínského podniku malenovický triatlet, který se později postupně pozvolna propracovával dopředu.

,,Cyklistika měla rovinatý profil trati. Přesto byla jízda na kole velmi náročná. Na závěrečný půlmaraton už jsem ale vybíhal jako patnáctý a v běhu jsem se ve výsledkévé listině posunul ještě o další tři příčky výš. S umístěním i dosaženým časem jsem tak na Slovensku spokojený," tvrdí Vabroušek.

Triatlet z Malenovic si nedpočine ani o tomto víkendu. V sobotu se totiž postaví na start dalšího závodu v Podersdorfu. ,,Jedná se o otevřené mistrovství Rakouska v Ironmanu, které se koná na rovinatých tratích. Ovšem problémem v tamním prostředí bývá silný vítr při cyklistice a velké horko při maratonu," podělil se s poznatky Vabroušek. Ten loni podnik v Rakousku vyhrál.

,,Letos se ve městě na východním břehu Neziderského jezera představí zhruba 2000 triatletů. Mezi nimi spousta silných domácích borců a také hodně kvalitních soupeřů z Maďarska, Německa, Slovenska a od nás z Česka. I v dané konkurenci se ovšem chystám obhájit prvenství z minulého roku," plánuje železný muž ze Zlínského kraje.

Lubomír Hotař

31.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Hledáme OBCHODNÍKA DISTRIBUCE do týmu regionálních deníků

Třída 1.A Základní školy Slušovice s třídní učitelkou Mgr. Klárou Polepilovou

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Mostní Zlín a ZŠ Slušovice

ANKETA: Vyberte nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji

Jaký vánoční strom je letos ve Zlínském kraji ten nejkrásnější? O tom můžete rozhodnout právě vy. Dejte hlas svému favoritu v anketě pod tímto textem.

Nechci, aby sen NHL skončil, říká útočník Rangers Filip Chytil

ROZHOVOR / S kdejakým osmnáctiletým teenagerem by sled událostí za poslední půlrok zamával. Vždyť nakoukl do světa NHL. Nejslavnější hokejové soutěže na světě, o které si většina jeho vrstevníků nechává zdát.

FOTOGALERIE/ - Atmosféru kouzelných společných chvil si včera na dvacítce míst v okrese užili lidé na 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.