Zvítězil Australan Chris McCormack (5:29:47), druhý skončil domácí triatlet Eneko Llanos, který byl o jednu minutu 
a dvaapadesát sekund pomalejší. Bronz bral Dirk Bockel z Lucemburska (5:34:54). Další český reprezentant Martin Krňávek bral na šampionátu ve Španělsku pátou pozici (5:44:47).

Triatlet z Malenovic začal závod průměrným výkonem 
v plavání, v němž dosáhl času 59:05. „Z dvacetistupňové vody jsem šel až ze čtyřiadvacáté pozice," zavzpomínal Vabroušek.

V cyklistice reprezentant zlínského klubu Trilife SC zajel čas 3:01:18. „Bez větší krize, na rovinaté trati a ve skvělé atmosféře jsem se na kole pozvolna posouval dopředu, abych z depa později na závěrečný běh vybíhal z devatenáctého místa," prozradil železný muž z našeho regionu.

Vabrouškovi se povedl i poslední úsek podniku ve Vitorii–Gasteizu, když třicetikilometrový běh absolvoval za 1:53:22. „Kolo i běh doprovázely ideální podmínky. Bylo slunečno, slabý vítr a teplota dvacet stupňů. S konečným výsledkem jsem však v dané konkurenci spokojený. Jenom škoda, že se mi nepodařilo vybojovat nějakou příčku v elitní desítce. Vždyť na desátého Španěla Blancharta jsem v cíli ztrácel pouze něco málo 
přes čtyři minuty. Tratě 
v Baskicku byly ale na mě trochu krátké. Navíc se mi na rovinatých úsecích těžko smazávalo jakékoliv manko," trochu závěrem zalitoval Petr Vabroušek.

Ten ovšem oceňuje výkon svého národního kolegy Krňávka. „Martin absolvoval životní závod. Po plavání byl čtvrtý, po kole dokonce druhý. A i když se při běhu propadl na konečnou pátou pozici a tím zaostal o jednu příčku za českým historickým maximem 
z mistrovství světa v dlouhém triatlonu, kterým je čtvrté místo Jana Řehuly z roku 2009, zanechal na Pyrenejském poloostrově výborný dojem," chválí svého kamaráda Ironman z Malenovic. (hot)