Vabroušek dosáhl v Rakousku na klasických tratích 3,8 – 180 – 42,2 kilometru času 8:29,34. Zvítězil Němec Andreas Raelert (7:59,51).

,,S výsledným časem jsem maximálně spokojený, protože patří k mým nejlepším v kariéře," pochvaloval si v cíli zlínský reprezentant. Ten v okolí jezera Wörthersee zaplaval 3800 metrů dlouhý úsek za 49:10, 180 kilometrů cyklistiky zajel za 4:44,42 a maraton zaběhl v čase 2:50,00.

,,Plavání v neoprenech ve dvacetistupňové vodě mi tentokrát mimořádně sedlo. Čas pod padesát minut je super. Náročná byla cyklistika. Jelo se na dvou okruzích s převýšením 1710 metrů. Při jízdě na kole jsem se ale tradičně pozvolna propracovával dopředu, abych z depa na závěrečný maraton vybíhal ze sedmnácté pozice," líčil průběh závodu Vabroušek, jenž tradičně zabral i v závěrečném bě­hu.

„Při běhu podél jezera už nás všechny sužovalo osmadvacetistupňové horko. Díky rovnoměrnému tempu se mi však nakonec podařilo v nejlepším maratonském čase za poslední rok posunout se na konečné deváté místo," těší ostříleného matadora, jenž v prvním prázdninovém měsíci určitě nebude odpočívat.

,,Už tento pátek a sobotu se zúčastním pražského Bigmana. Potom se postupně chystám do Rothu, do Tater na Oravamana, další týden mě čeká Ironman v Curychu a první týden v srpnu se postavím na start Slovakmana v Piešťanech," nastínil svůj další program železný muž z Malenovic. ⋌(hot)