Malenovický ironman v Bavorsku 3800 metrů dlouhý úsek plavání zvládl v čase 51:03, kolo zajel za 4:50:06 a závěrečný maraton zaběhl za 3:02:06. „Po plavání, které probíhalo v místním čistém štěrkovišti, jsem byl sedmnáctý. Tento úsek závodu se mi tentokrát mimořádně vydařil. Cyklistika měla převýšení 1400 metrů.

Jelo se však na kvalitních silnicích a i proto jsem se po kole posunul na sedmou příčku. Zážitkem byl také závěrečný maraton. Ten byl rozložený do čtyřech okruhů v historickém centru a také v parcích Regensburgu. Kolem dvanáctého kilometru jsem byl dokonce čtvrtý, ale menší krize zapříčinila, že jsem o tuto vydobytou pozici přišel a klesl jsem na výsledné páté místo," popsal vývoj Ironmanu v Německu člen zlínského klubu Trilife.

S dobrým pocitem se z Bavorska vrátili i další dva reprezentanti týmu Trilife Zlín. Pavel Šiška při své premiéře na ironmanových distancích obsadil časem 12:34:06 125. místo v mužské kategorii 30–34 let. Stanislav Nedbálek si navzdory členitější trati a velkému vedru vylepšil svůj ironmanový rekord (11:20:22). Za to byl odměněn ziskem 85. příčky mezi muži 40–44 let.