Sobotní terénní triatlon se koná na tratích 1–27–7 kilometrů. „Poplave se ve Vltavě, cyklistika bude probíhat na horském kole v terénu a vše bude dokončeno sedmikilometrovým krosovým během,“ prozradil základní poznatky Vabroušek, který si chce v sobotu vytvořit solidní výchozí pozici pro nedělní část Bigmana. „Oba závody se sčítají. V neděli se ale na startu objeví spousta specialistů na Xterru, proto budu rád, když v terénním triatlonu skončím v popředí výsledkové listiny,“ přiznal malenovický triatlet.

V neděli je v Praze na programu parádní Vabrouškova disciplína, Ironman na klasických tratích 3,8–180–42,2 kilometrů. „Zaplaveme si znovu ve Vltavě. Cyklistika se pojede na uzavřené strakonické dálnici a devětkrát při ní vyjedeme na kopec Cukrák. Maraton startuje v loděnici ČVUT Praha, má celkem devět okruhů podél Vltavy směrem k barrandovskému mostu,“ představil pražského Ironmana železný muž z Malenovic, jehož láká Bigmana potřetí v kariéře vyhrát. „Kombinace sobotního terénního triatlonu a nedělního železňáku se mi líbí a rád se do Prahy vracím. Chtěl bych tam navíc navázat na své triumfy v tomto závodu v roce 2007 a 2008,“ plánuje Petr Vabroušek.

Malenovický Ironman má nabitý program i ve zbytku července. Příští sobotu se postaví na start Classic Cupu v Olomouci a do konce měsíce stihne ještě zabojovat o co nejlepší výsledky v krátkém triatlonu v New Yorku a Ironmanu v Lake Placid.

Lubomír Hotař