Malenovický ironmam dosáhl na tratích 1,2-90-21 kilometrů výsledného času 4:01:35. Vítězství na Pálavě vybojoval časem 3:53:55 Filip Ospalý, stříbrný skončil Petr Soukup (3:54:32). Otrokovický David Jílek bral sedmé místo (4:06:50) a zlínský Radomír Bursa doběhl do cíle v čase 4:25:23 dvaadvacátý.

,,Podnik Pálava Race byl součastně posledním závodem v kariéře českého reprezentanta Filipa Ospalého. Proto jsem byl rád, že jsem mohl být u toho,“ uvedl Petr Vabroušek.

Sobotní podmínky ale byly na Pálavě docela náročné. Ochladilo se, foukal silný vítr a déšť občas přecházel v krupobití. ,,Plavání ve vlnách mi ovšem sedlo a vodu jsem opouštěl z osmé pozice. Na kole jsem se pak postupně propracoval až na druhou příčku s mírným odstupem za vedoucím Ospalým. Nepodařilo se mi ovšem setřást šestici soupeřů, která se za mnou zformovala. A tak v úvodu půlmaratonu šla přede mne trojice Soukup, Langhammer a Krpec. Dobře jsem si však rozložil tempo a Krpce a Langhammera jsem postupně předběhl,“ popsal vývoj závodu reprezentant zlínského klubu Titan Trilife.

Mezi ženami obsadila na Pálavě otrokovická Helena Kotopulu po velkém boji stříbrnou příčku. Měla čas 4:17:37. Vyhrála Simona Křivánková (4:16:46). (hot)