Vabroušek opět kraloval. Vyhrál dva závody

Malenovice – Další dva triumfy na území České republiky má v kapse malenovický triatlet Petr Vabroušek. Člen klubu Author Tufo Zlín zvítězil ve dvouetapovém závodu Czech Bigman Praha 2011. Přemožitele nenašel ani ve třetím podniku Českého poháru v dlouhém triatlonu v České Lípě.

12.7.2011

Petr VabroušekFoto: DENÍK/Petr Fojtík

Železný muž vyhrál všechny závody z pěti ročníků v hlavním městě, které jsou zároveň mistrovstvím světa Bigmanu jenž je kombinace terénního triatlonu a dlouhého triatlonu ve dvou po sobě následujících dnech.

Základ pro svůj úspěch položil Ironman už v prvním závodu v terénním triatlonu, v němž na tratích 1 km plavání – 27 km na kole – 7 km běhu vyhrál i mezi specialisty. „Kilometrové plavání probíhalo ve Vltavě, kde jsem se celou dobu držel na třetí pozici. Na bronzové příčce jsem byl i po sedmadvacetiki­lometrovém úseku jízdy na horském kole. V této pasáži závodu se mi ale dařilo přibližovat se Roušavému i Jarošovi, ovšem ve sjezdech se mi největší soupeři vzdalovali. Na první místo jsem se tak posunul v průběhu šestého kilometru běhu,“ zavzpomínal na průběh prvního závodu Vabroušek.

V následném českém železném muži triatlonista z Malenovic na mírně zkrácených ironmanových distancích 2 – 180 – 42,2 znovu dominoval. „Plavalo se opět ve Vltavě. Voda měla šestnáct stupňů a já jsem skončil třetí. Na dvanáctém kilometru cyklistiky jsem se posunul na první příčku. Celý závod provázel hustý déšť a nepříjemný vítr. Teplota vzduchu byla pouze dvanáct stupňů, nicméně v závěrečném maratonu už jsem si vítěznou pozici bezpečně pohlídal,“ pochvaloval si Petr Vabroušek.

V České Lípě v republikovém poháru v dlouhém triatlonu na polovičních ironmanových tratích (1,9 – 93 – 21 kilometrů) vyhrál Vabroušek v čase 4:33:05. Druhý skončil Jaroslav Brynda z klubu Tri star Kučera (4:36:39), bronz bral Lukáš Slatinský (TK Moravské Budějovice, 4:38:11). Ze zástupců týmu Author Tufo Zlín na severu Čech získal ještě Martin Rexa (4:53:41) osmou příčku, Václav Petrásek (5:38:48) skončil na 31. místě a Vlastimil Tobolák (5:43:15) doběhl čtyřiatřicátý.

V soutěži tříčlenných družstev vybojoval kolektiv zlínského Author Tufo teamu v sestavě Vabroušek, Rexa a Petrásek stříbrnou příčku. Vyhrál Hisport team Beroun (Kindl, Cibulka, Procházka).

Vabroušek začal závod podle předpokladů. V 1900 metrů dlouhém plavání, které probíhalo v přírodním koupališti Radvanecký rybník, dosáhl času 26:54. „Po celý průběh plavání jsem byl v kontaktu s vedoucí sedmičlennou skupinkou,“ zavzpomínal železný muž z Malenovic, jenž nakonec šel z vody ze čtvrté pozice s pouze šestisekundovou ztrátou na prvního Latinského.

Cyklistika měřila 93 kilometrů a reprezentant Author Tufa Zlín ji zvládl v čase 2:38:57. „Na technicky náročné trati jsem bojoval o první příčku už pouze se Slovákem Džalajem. Ten byl ale v depu stále ještě o devět sekund lepší,“ zavzpomínal Vabroušek.

V závěrečném jednadvacetiki­lometrovém běhu, který Ironman z Malenovic absolvoval v čase 1:25:11, už ale největší favorit závodu dominoval. „Na vítěznou příčku jsem se posunul někdy v průběhu devátého kilometru a později jsem si první místo pohlídal až do cíle,“ uzavřel spokojený Petr Vabroušek, který je po třech závodech již jistým vítězem Českého poháru v dlouhém triatlonu 2011.

LUBOMÍR HOTAŘ

12.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
Hokejisté Zlína proti Třinci
2 9

Ach ta koncovka.. Zlín potřetí v řadě prohrál, nestačil na Třinec

Ve čtvrtek 2. února 2017 slavnostně otevřeli nový pokoj pro nedonošené děti a jejich rodiče, a to v 7. patře tamního novorozeneckého oddělení.

Kam o víkendu? Sobotní NEO CUP pomůže už potřetí nedonošeným dětem

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Studenti si připomenou 17. listopad

Jako každý rok, i letos si studenti a zaměstnanci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) připomenou Mezinárodní den studentstva. Na organizaci důstojného připomenutí státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii se univerzita letos podílí společně se statutárním městem Zlínem.

Žena upadla z kola. Policista za ní přišel s pokutou do nemocnice

Žena ve věku sedmdesát dva let jela brzo ráno obcí na kole do kostela. Při odbočování vpravo se lekla protijedoucího auta, seskočila z kola, špatně došlápla a zlomila si kotník. Nepříjemná situace.