,,V týdnu před závodem jsem trénoval méně, než obvykle. Týden před otrokovickým kláním jsem si zazávodil v Ocelářském sprint triatlonu u Bohumína. A od minulé neděle do pátku jsem v krátkých lehčích trénincích naplaval zhruba 8 kilometrů, na kole jsem najezdil 150 kilometrů a naběhal 30 kilometrů,“ uvedl na dokreslenou Petr Vabroušek, česká tratlonová ikona.

Do závodu šel s jasnou představou. ,,Chtěl jsem se umístit v TOP 10 a s týmem Titan Trilife Zlín vybojovat český titul v týmové soutěži,“ plánoval.

Obojí se mu i díky dobře zvolené taktice podařilo. ,,Začal jsem volněji, ale ve velkém vedru jsem si dobře rozložil síly,“ pochvaloval si Vabroušek.

Ten se vypořádal i s neplánovanou ztrátou po plavání.

,,Při výlezu z vody jsem ztrácel víc, než jsem čekal. Cyklistiku jsem proto musel rozjet hodně ostře. Při jízdě na kole se mi podařilo posunout se z jedenáctého místa až na třetí příčku. V rámci mistrovství republiky v dlouhém triatlonu jsem byl dokonce druhý za Tomášem Řenčem. V závěrečném maratonu jsem pak dlouho s Honzou Šnebergerem bojoval o bronzovou medaili. Ten byl ale stejně, jako před dvěma lety v cíli nakonec rychlejší a v rámci mistrovství republiky v závodu v dlouhém triatlonu jsem tak skončil čtvrtý,“ byl Petr Vabroušek i s tímto umístěním spokojený.

Ironman z Malenovic si však dlouho neodpočine.

,,Už tuto sobotu se v Olešné zúčastním extrémního horského Ironmana Grizzlyman. Tento závod má převýšení 6300 metrů a support mi v něm bude dělat stejně jako při říjnovém Wintermanovi ředitel Moraviamanu Jiří Daněk,“ prozradil na závěr Vabroušek.