Vabroušek dosáhl v závodu, jehož se ve všech kategoriích zúčastnilo tři tisíce startujících ze 24 zemí, na klasických tratích výsledného času 8:46:33. Vítězem se stal Američan Ben Hoffman (8:39:34), třetí skončil časem 8:48:33 Maik Twelsiek z Německa.

Vytrvalec z Malenovic začal závod solidně. V 3800 metrů dlouhém plavání dosáhl času 58:25. „Plavalo se v jezeře Mirror Lake, a i když nebyly povoleny neopreny, tak jsem ve vodě nabral ztrátu pouze šesti minut na vedoucího Novozélanďana Rhodese a tří minut na největší favority Hoffmana a obhájce loňského prvenství Twelsieka,“ zavzpomínal člen zlínského Author Tufo Ti týmu.

Cyklistická část měřila 180 kilometrů a malenovický reprezentant ji zvládl v čase 4:49:23. „Kolo probíhalo na krásné, ale náročné kopcovité trati v hlubokých lesích a já jsem se po něm posunul z pětatřicáté pozice po plavání až na třetí příčku. Duo Hoffman, Twelsiek, které na trati v rámci pravidel spolupracovalo, však na mě mělo před závěrečným během patnáctiminutový náskok,“ informoval Petr Vabroušek.

Maraton pořadatelé situovali rovněž do kopcovitého prostředí v okolí skokanských můstků. V aprílovém počasí, kdy déšť střídaly sluneční paprsky, při teplotě mezi 15 až 25 stupni a při silném větru absolvoval Vabroušek 42,2kilometrový úsek v čase 2:53:20. „Běžel jsem nadoraz a Němce Twelsieka jsem nakonec na osmatřicátém kilometru předběhl. V cíli jsem si navíc vylepšil o deset minut svůj nejlepší čas v Lake Placid,“ pochvaloval si Petr Vabroušek.

Lubomír Hotař