„Všechny účastníky provázelo tradiční vedro, silný vítr, a klima bylo letos ještě doplněno kouřovým oparem pocházejícím z jedné činné sopky,“ přiblížil prostředí letošní Havaje Vabroušek.

Závodník z Malenovic šel z vody ze 198 příčky, ovšem v průběžném pořadí po cyklistice si výrazně polepšil. 180 kilometrů na kole ujel v čase těsně pod pět hodin a do maratonu vbíhal jako čtyřiačtyřicátý. Maraton pak zvládl v čase tři hodiny a čtyři minuty, což v cíli pro Vabrouška znamenalo zisk 32. pozice.

„Po slušném plavání jsem byl spokojený i s cyklistikou. Začátek běhu se mi rovněž povedl, nicméně při výběhu z města do lávových polí se u mě projevila nedostatečná aklimatizace a s tím se mi rozplynul i plánovaný atak první dvacítky výsledkové listiny,“ bilancoval závod Petr Vabroušek, který letos startoval v Havajském Ironmanu už podesáté v řadě.

„Lépe jsem zde dopadl pouze v roce 2002, kdy jsem skončil devatenáctý. V sezoně 2004 jsem vybojoval čtyřiadvacáté místo. V roce 2001 jsem získal devětadvacátou příčku, o dva roky později jsem doběhl také jako dvaatřicátý,“ upozornil na vyrovnání svého čtvrtého nejúspěšnějšího výsledku na Havaji Petr Vabroušek.

(hot)