„Prvního ročníku Ironmanového mistrovství Austrálie a Oceánie se ve všech kategoriích zúčastní tři tisíce triatlonistů ze čtyřicítky států. Bude to po Havaji druhý nejlépe obsazený Ironman sezony. Navíc se v Melbourne rozdává největší počet 4000 bodů do profi žebříčku,“ prozradil Vabroušek, jenž se na jižní polokouli přesunul po tradiční sedmnáctihodinové letecké ose přes Dubaj.

Železný muž z Malenovic se na podnik, který byl už před rokem za několik minut vyprodán, v posledních týdnech svědomitě připravoval.

„V lednu a v únoru jsem si zaběhl tři maratony. V Českých Budějovicích jsem skončil druhý, v Prievidzi a v Moravských Budějovicích jsem zvítězil. Dobrý pocit mám také z druhé příčky ze zlínského půlmaratonu. Vyhrál jsem i závod na cyklotrenažerech v Napajedlech a devátou pozici jsem vybojoval v podniku v klasickém lyžování Jesenická čtyřicítka,“ vypočetl své poslední pestré tréninkové závody člen zlínského klubu Trilife.

Vabrouška láká umístit se v Austrálii v elitní desítce výsledkové listiny.

„Záleží také, jak se mi podaří zvládnout pouze třídenní aklimatizaci. Nicméně v plánu mám neztratit moc při plavání a v průběhu cyklistiky a při maratonu se pokusím zaútočit na co nejlepší výsledek,“ slibuje ironman z našeho kraje, který na největšího favorita závodu pasuje domácího borce Graiga Alexandera.

autor: Lubomír Hotař