Zvítězil časem 8:44:10 Cyril Viennot z Francie.

Člen zlínského klubu Author Tufo Trilife na severozápadě Anglie 3800 metrů dlouhý úsek plavání zvládl v čase 55:05, 180 kilometrů cyklistiky s převýšením 2200 metrů zajel za 5:05:13 a maraton uběhl za 3:07:26.

,,Plavalo se v neoprenu v místním jedenadvacetis­tupňovém jezeře. Kopcovité kolo bylo plné ostrých zatáček a technická trať vedla po úzké klikaté silnici. Také v maratonu rozloženém do tří okruhů, který měl převýšení 550 metrů, jsem si užil hodně kopců," přiblížil podmínky Petr Vabroušek.

Ten se po plavání pohyboval kolem dvacátého místa se ztrátou osmi a půl minuty na čelo závodu a ztrátou zhruba čtyř minut na hlavní skupinu favoritů.

„Ovšem na kole jsem se na některé silné protivníky dotáhl a do druhého depa jsem přijel osamocen na deváté příčce se sedmiminutovým mankem na hlavní skupinu, ale také s minutovým náskokem na vítěze Ironmanu Walese Neyedlima.

Tomu jsem v závěrečném maratonu utekl a navíc se mi v závěru podařilo předběhnout ještě dva soupeře, takže jsem v cíli skončil sedmý," informoval spokojený malenovický železný muž, který si pochvaloval i atmosféru okolo závodu.

„Protože šlo o desátý ročník Ironmanu v tomto prostředí, tak pořadatelé mezi čestné hosty pozvali mimo jiné i trojnásobného mistra světa z Havaje Graiga Alexandra. Ten závod odstartoval a v cíli předával finišerské účastnické medaile," podělil se o zajímavý zážitek Vabroušek.

Ten si však neodpočine ani tento víkend, protože se už v sobotu postaví na start Krkonošmana. „Závod má podobné parametry jako Oravaman, takže to bude dobrá příprava na další Ironmany. Do Krkonoš jedu s celou rodinou na čtyři dny do kempu, proto doufám, že si tamní pobyt všichni užijeme," přeje si Petr Vabroušek. ⋌(hot)