,,Plavalo se bez neoprenu v sedmadvacetistupňovém jezeře. Cyklistika se jela v silném větru na zvlněné trati podél mořského pobřeží. Rtuť teploměru při ní ukazovala při osmdesátiprocentní vlhkosti vzduchu třiatřicet stupňů. Pocitová teplota však byla tak pětačtyřicet stupňů. Také závěrečný maraton se běžel v tropických podmínkách v centru města a v místním přírodním parku," přiblížil prostředí Vabroušek.

Tomu se v jihovýchodní Asii vydařilo úvodní plavání.

,,V přípravě na nedávný Marathon des Sables na Sahaře jsem toho moc nenaplaval, ani nenajezdil na kole. Přesto mi plavání nad očekávání sedlo dobře. V průběhu cyklistiky už se ale můj deficit v kombinaci s horkým a vlhkým počasím na trati projevil.

Nicméně trpěli i soupeři a tak z toho v cíli bylo solidní páté místo, přestože jsem očekával jak na kole tak i v při běhu propad pořadím," přiznal malenovický železný muž, který tak byl se svým vystoupením v Taitungu maximálně spokojený.

,,Hodně mi pomohlo, že pořadatelé kvůli mimořádné vlně veder v této oblasti při maratonu po celé trase běhu rozmístili celkem čtyřicet občerstvovacích stanic," pochvaloval si v cíli Petr Vabroušek.

Lubomír Hotař