Ten má nejlepší pocit ze svého vystoupení a vítězství na domácí půdě v Moraviamanu v Otrokovicích. „V zahraničí se mi nejvíc dařilo při Ironmanu v Lake Placid, kde jsem obhájil druhé místo z roku 2008. Pyšný jsem také na výsledky v závodech v polovičních distancích v Bratislavě, Pardubicích, Olomouci a Třeboni. Ve všech těchto podnicích jsem vybojoval první příčku,“ prozradil spokojený malenovický železný muž.

Vabroušek si ovšem cení i dalších svých sportovních skalpů. „Rád vzpomínám také na dvě čtvrtá místa v sérii Challenge z Nového Zélandu a z dánské Kodaně. Hodně se mi líbilo rovněž v Mexiku,“ dodala česká ironmanová jednička.

V sezoně 2010 však Petr Vabroušek našel i negativa. V lepší výsledek doufal při svém vystoupení na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu v Německu. „V Immenstadtu jsem chtěl skončit v první desítce, nicméně na extrémně těžké trati s prudkým stoupáním jsem použil diskové kolo, které se nakonec projevilo jako nevýhoda a v cíli světového mistrovství z toho byla až devatenáctá příčka,“ mrzí ještě dnes Vabrouška.

V současné době už Ironman z Malenovic myslí pouze na novou sezonu, kterou odstartoval lednovým šestým místem v novozélandském Ironmanu ve Wanace. „S tréninkem jsem začal začátkem ledna. Ovšem i v mezidobí jsem se věnoval pohybu. Se synem Filipem jsem jezdil na běžkách, bruslil, odklízel sníh a stavěl iglú. S přibývajícím časem už jsem v přípravě postupně pracoval na objemu i vytrvalosti,“ nechal nahlédnout do svého soukromí člen zlínského Autor Tufo týmu, který by samozřejmě i letos chtěl obhájit pozice z let minulých.

„Plán mám stejný jako doposud. Chystám se vybojovat domácí ironmanový titul, v podnicích světové série mě uspokojí umístění v elitní desítce výsledkové listiny a na mistrovství světa v Las Vegas zaútočím na průnik také do top deset,“ slibuje Petr Vabroušek, jenž se v březnu opět chystá na Nový Zéland, kde se po devíti letech znovu představí na severu země v Taupu. V dubnu se postaví na start Ironmanu v Jihoafrické republice, v květnu absolvuje stejně dlouhý závod v Utahu a ve stejném měsíci ještě v Houstonu v Texasu.

Umístění Petra Vabrouška v Ironmanech 2010: Leden – Nový Zéland (4. místo), duben – Utah (6), květen – Brazílie (6), červen – Otrokovice (1), červenec – Praha (1), červenec – Lake Placid (2), srpen – Kodaň (4), srpen – Kanada (4), říjen – Havaj (41), listopad – Florida (7), listopad – Mexiko (7).

Lubomír Hotař