Na jižní polokouli odletěl v neděli 25. února z Vídně přes Soul do Aucklandu. Odtud se autem přesunul do města Taupa. Cestu dlouhou 17 927 kilometrů absolvoval s týmovým kolegou z Titan Trilife Zlín Dušanem Horákem.

,,Jeden z historicky prvních Ironman závodů na světě se letos uskuteční už po čtyřicáté. Závod se koná v centru severního ostrova u jezera Taupo. Naposledy jsem tady statoval jako profesionál před 10 lety,“ prozradil Vabroušek.

Ten proto prostředí v okolí Taupa dobře zná.

,, Plavat se bude v osmnáctistupňovém jezeře. Cyklistika s převýšením 1200 metrů se pojede v kopcích i po rovině a maraton rozdělený do čtyř okruhů se poběží na zvlněné trati ve městě i kolem jezera. Aktuálně v Taupu panuje horné počasí. Odpoledne se tam teploty pohybují mezi 25 až 30 °C,“ podělil se o základní informace z Nového Zélandu milovník vytrvalostních výzev z Malenovic.

Závodu v Taupu se Vabroušek zúčastnil dvakrát. V kategorii profesionálů tam skončil šestý a osmý. Letos má na Novém Zélandu také vysoké cíle.

,,Závodit budu v kategorii Age group mužů nad 50 let. Rád bych v této kategorii zabojoval o vítězství a o kvalifikaci na Mistrovství světa, které se letos uskuteční na Havaji,“ plánuje Petr Vabroušek.

Ironmana v Taupu se ve všech kategoriích zúčastní kolem 2500 triatlonistů.