Ironman z Malenovic se stal mezinárodním mistrem Slovenska v dlouhém triatlonu, když ve Slovakmanu v Piešťanech na tratích složených z 3,9 kilometru plavání, 180 kilometrů cyklistiky a 42,2 kilometru běhu dosáhl času 8:24:44. Druhý v podniku, jehož se zúčastnilo 135 triatletů, skončil Slovák Karol Džalaj (Rocktechnik Triatlon, 8:28:22), třetí příčku obsadil další domácí borec Martin Šimkanin (Body Energy Club, 8:48:07).

Z regionálních triatletů bral ještě Slovák Jozef Vrábel reprezentující Moraviaman Otrokovice za čas 8:53:50 pátou pozici a Radomír Bursa (Tri Life Zlín) obsadil časem 9:51:18 třiadvacáté místo. Závod v Piešťanech byl zároveň Mistrovstvím České republiky v dlouhém triatlonu a Vabroušek tam získal už svůj osmý národní titul. Navíc vybojoval i premiérový první oficiální česko-slovenský titul v dlouhém triatlonu.

Železný muž na Slovensku zaplaval svůj 3900 metrů dlouhý úsek v čase 50:17, 180 kilometrů jízdy na kole zvládl v čase 4:29:40 a maraton zaběhl za 3:02:05.

„Po plavání, které bylo rozděleno do čtyř okruhů s výběhem, byli na čele Orlický se Šimkem. Já jsem šel z vody ze třetí pozice se ztrátou něco málo přes tři minuty. Vydařenou cyklistiku měl hlavně Karol Džalaj. Společně s ním jsme nejprve na osmdesátém kilometru dojeli Orlického se Šimkem, ale od 150. kilometru se mně můj největší slovenský soupeř začal vzdalovat. Do depa tak Džalaj dojel s téměř čtyřminutovým náskokem. Ovšem už na začátku maratonu jsem začal zrychlovat a díky rovnoměrnému tempu jsem kolem osmadvacátého kilometru mého největšího rivala předběhl. V cíli jsem nad ním měl navrch o tři minuty a osmatřicet sekund," liboval si Petr Vabroušek.

Autor: Lubomír Hotař