Malenovický triatlonista skončil v Ironmanu Florida jednadvacátý, v Las Vegas si troufá na vítězství

Vabrouškův výkon limitovaly zdravotní problémy. „Těsně před odjezdem do Spojených států jsem se doma nachladil a při samotném letu se můj stav ještě zhoršil. Tři dny před závodem mě navíc začalo bolet v krku, skoro jsem nemohl mluvit. Formu jsem však měl dobrou, a tak jsem se rozhodl Floridu absolvovat,“ líčil své trable český triatlonista.

Plaveckou část dlouhou 3,8 kilometru zvládl v čase 55:28 a z vody šel až ze sedmdesáté příčky. Do třetí desítky se Vabroušek posunul po jízdě na kole a na konci 180 kilometrové distance byl už čtyřiadvacátý. Do maratonu v ulicích města Panama City Beach vystartovala česká ironmanová jednička ostře a záhy se propracovala na desátou příčku. Pak se však opět ozvalo Vabrouškovo tělo.

„Ledové nápoje na občerstvovacích stanicích postupně zhoršovaly moje problémy s krkem. Musel jsem zpomalit a také jsem se rozhodl neriskovat onemocnění bojem o první desítku. Posledních patnáct kilometrů jsem doklusal, protože jsem šetřil síly na další závod,“ přiznal Petr Vabroušek, který 42,2 kilometrů zaběhl za 3:11:32, což mu v celkovém účtování zajistilo čas 8:53:05 a ztrátu 32 minut na vítězného Němce Vuckoviče.

Z Floridy se Vabroušek přesunul na západ kontinentu do státu Nevada, kde je v neděli na programu ironmanový podnik v okolí hlavního amerického města hazardu Las Vegas.

Drsná Nevada

„V Nevadě jsou aktuálně teploty kolem třiceti stupňů. Pouštní klima navíc umocňuje suchý vzduch,“ upozornil Vabroušek na drastické klimatické podmínky, které dohromady s náročnými tratěmi spoluvytváří mimořádně obtížný závod.

Po plavání v jezeře Mead následuje cyklistická část s převýšením přes tři a půl kilometru a kopcovitý maraton s převýšení 1 500 metrů. „Lahůdkou je i skutečnost, že cíl je o patnáct set metrů výš než start,“ přidává další pikantnost malenovický vytrvalec.

„Traťový rekord je v Nevadě před deset hodin, což hodně napovídá o náročnosti tohoto Ironmanu. Proto je nutné dobře si rozložit síly,“ ví Petr Vabroušek, který si přesto klade před sebe vysoké cíle. „Budu spokojený s umístěním do třetího místa, ovšem zabojuji o vítězství,“ slibuje česká triatlonová jednička.