Malenovický závodník nakonec ve Finsku vybojoval čtvrté místo, když na trati složené ze čtyř kilometrů plavání, 120 kilometrů cyklistiky a 30 kilometrů běhu dosáhl času 5:38:54.

Titul evropského šampiona bral za čas 5:33:07 Španěl Miguel Blanchert, druhou příčku obsadil Jarmo Hast z Finska (5:37:32), třetí pozici získal v konkurenci 287 triatletů ze čtrnácti států další Španěl Almaro Idefonso (5:38:27).

,,Po plavání, jež probíhalo v neoprenech v devatenáctis­tupňové vodě v místním veslařském kanále, jsem se držel ve skupině okolo pětadvacátého místa. Během rovinaté cyklistiky, ovšem zpestřeno několika krátkými stoupáními, jsem se propracoval na patnáctou příčku. Nejrychlejším během ze všech účastníků evropského šampionátu jsem se pak posunul až na konečnou čtvrtou pozici,“

informoval člen zlínského klubu Author Tufo, který byl se svým vystoupením ve Finsku spokojený.

„Výkon v závodu i výsledek mě potěšily, nicméně trochu mě přesto mrzí, že jsem si domů nepřivezl alespoň bronzový kov,“ zalitoval Vabroušek.

Ve finském mistrovství Evropy se představil ještě jeden reprezentant Author Tufo Zlín v barvách České republiky Václav Petrásek, jenž obsadil v kategorii 35 – 39 let časem kolem šesti hodin a šestačtyřiceti minut skvělé šesté místo.