,,V úvodu se na čele držela osmičlenná skupina. Já jsem se od začátku snažil držet tempo 3:41 na kilometr a tento záměr mi vycházel až do konce. Naopak moji největší soupeři postupně odpadávali, až jsem dvě kola před cílem zůstal na první příčce sám. Zezadu se na mě ale v závěru dotahoval Tomčal, ovšem jeho atak jsem kontroloval," informoval Petr Vabroušek, jenž měl v neděli radost ještě ze dvou skutečností.

,,Jednak jsem nečekal, že se mi týden po příletu z Nového Zelandu poběží tak dobře. Ovšem ještě víc mě překvapil patnáctiletý syn Filip. Ten při své půlmaratonské premiéře měl za úkol běžet závod za jednu hodinu a třicet minut. V cíli byl nakonec s úsměvem o minutu a půl dříve na výborné 21. pozici," nešetřil chválou Vabroušek.

Na start se postavilo také dvacet žen. Mezi nimi jasně dominovala Jana Žaludková (Cyklogat Malenovice, 1:30:03). Stříbrnou pozici obsadila Magda Krejčová z Brna (1:32:38), třetí skončila Vinati Docziová z pořádajícího zlínského klubu (1:44:04).

,,Tempo zpomaloval silný protivítr, nicméně po výkonu na sobotní Rohálovské desítce jsem v neděli ve Zlíně čekala ještě horší čas," přiznala překvapivě Jana Žaludková, která si po dvou náročných víkendových startech našla v nedělním odpoledni zajímavou regeneraci.

,,Na stavbě našeho rodinného domu jsem musela ještě přeházet kontejnér hlíny," prozradila lukovská běžkyně Cyklogatu Malenovice Žaludková. ⋌(hot)