,,V Malajsii jsem startoval už sedmkrát a vždycky se mi tam dařilo. Zatím jsem se tam pokaždé umístil v elitní desítce výsledkové listiny. Nejvíc jsem se zviditelnil v roce 2009, kdy jsem vybojoval stříbrnou příčku," pochlubil se Vabroušek, který se na podnik v Asii těší.

,,Závod bude probíhat na ostrově Langkawi, což je známá turistická destinace poblíž thajského pobřeží. Poplave se v téměř třicet stupňů teplém moři, cyklistika se pojede na dvou kopcovitých okruzích kolem ostrova a maraton pořadatelé rozložili do čtyřech kol podél moře. Náročnost závěrečného běhu ještě umocní absence jakéhokoliv stínu," přiblížil prostředí ironman z Malenovic.

,,V Malajsii jsou navíc aktuálně mimořádné klimatické podmínky. Teploty se tam v těchto dnech pohybují mezi třiceti a čtyřiceti stupni při devadesátiprocentní vlhkosti vzduchu," upozorňuje ještě Petr Vabroušek.

Toho na trati čeká také spousta nástrah. ,,V moři bývají nepříjemné a nebezpečné medúzy. Občas někdo po jejich žahnutí končí v nemocnici. Při cyklistice a běhu zase často útočí opice. Ty způsobují i pád z kola," podělil se o další poznatky železný malenovický muž.

Vabroušek se přesto v Langkawi popere o dobré umístění. ,,Je to extrémně dlouhý a těžký závod, ale takové mi vyhovují. Letos se ovšem v Malajsii sejde nabitá konkurence. Do pořadí do desátého místa může promluvit třicet soupeřů. Největším favoritem je vicemistr světa z Havaje a devítinásobný vítěz Ironmana na Novém Zelandu Cameron Brown. Já budu naprosto spokojený s umístěním v Top 10. Mým hlavním záměrem je ale přežít drsné podmínky až do cíle maratonu v co nejlepším výkonu," přiznal před odletem Petr Vabroušek. ⋌(hot)