Vabroušek na Opavsku dosáhl v závodu složeném z 500 metrů plavání, 93 kilometrů cyklistiky a 21 kilometrů běhu, výsledného času 4:19:03. Zvítězil časem 4:18:01 reprezentant Bike Sport Teamu Mohelnice a bývalý Vabrouškův svěřenec David Jílek, třetí místo obsadil Tomáš Matera (Triatlon Team Opava, 4:27:21). Daniel Tkáč (Titan Trilife Zlín, 4:39:59) skončil sedmý.

,,Plavat se původně mělo 1900 metrů, ale vzhledem ke skutečnosti, že voda měla pouze dvanáct stupňů, tak ho pořadatelé zkrátili na 500 metrů. Dalo se to ovšem zvládnout. Trochu jsem se však zdržel v prvním depu a na kolo jsem vyrazil až jako šestý," zavzpomínal na úvod závodu železný muž z Malenovic. Cyklistika měla převýšení 1400 metrů.

,,Jelo se po krásné horské cestě. A při jízdě na kole jsem se postupně propracoval až na druhou pozici. V těsném závěsu za mnou ale byli Kopřiva, Matera a Merva. Na čele za zaváděcím vozem jezdil David Jílek," informoval Petr Vabroušek, jehož ve druhém depu Kopřiva a Matera předstihli. Na závěrečný běh tak triatlet z Malenovic vybíhal ze čtvrtého místa.

,,Běh s převýšením 480 metrů se mi vydařil. Tři kilometry před cílem už jsem totiž byl na stříbrné pozici s pouze pětatřicetise­kundovou ztrátou na Jílka. David však mému závěrečnému ataku dokázal odolat," prozradil se svým vystoupením ve Slezsku spokojený Vabroušek. (hot)